Górnik Zabrze przegrał w Płocku. Zabrakło skuteczności

W meczu kończącym 27. kolejkę rozgrywek PKO BP Ekstraklasy zespół Górnika Zabrze przegrał na wyjeździe z Wisłą Płock 2:3. Zespół trenera Jana Urbana w przekroju całego spotkania stworzył mnóstwo sytuacji do zdobycia goli, ale grał bardzo nieskutecznie.

O wielkim pechu mogą mówić piłkarze Górnika. W spotkaniu przeciwko Wiśle byli bardziej kreatywni, a mimo to zeszli z boiska pokonani. Zamiast trafiać do bramki gospodarzy obijali słupek i poprzeczkę bramki strzeżonej przez Krzysztofa Kamińskiego. Bardziej konkretni byli gracze Wisły. W 30. minucie spotkania piłkę przejął Łukasz Sekulski, bardzo dobrze balansował ciałem, zakręcił obrońcami, a piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki, bramki bronionej przez Daniela Bielicę.

Gol podziałał na Wisłę mobilizująco. Druga bramka jednak, była autorstwa największego pechowca meczu, czyli Krzysztofa Kubicy. Niefortunnie główkował on we własnym polu karnym i padł gol samobójczy. Od 37. minuty Górnik przegrywał 0:2 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Na drugą połowę goście wyszli z wyraźną chęcią szybkiego zdobycia bramki kontaktowej. W pierwszej akcji drugiej części już mógł paść gol, jednak Lukas Podolski przestrzelił. Jakieś fatum ciążyło nad Górnikiem, który zepchnął rywala do głębokiej defensywy. Najpierw strzał Erika Janży obronił bramkarz Wisły, a chwilkę później genialną okazję, po pięknej akcji miał Piotr Krawczyk, piłka nie trafiła do siatki, a odbiła się od słupka. Znów niestety zemściły się nie wykorzystane okazje i Wisła zdobyła trzecią bramkę w 69. minucie. Na listę strzelców znów wpisał się Sekulski.

Górnik jednak nie rezygnował do końca. Błyskawicznie gola zdobył Alasana Manneh. Zabrzanie nadal atakowali jednak bez skutku. Dopiero w doliczonym czasie gry przepięknym strzałem popisał się Podolski

Wisła Płock - Górnik Zabrze 3:2 (2:0)
1:0 - Sekulski, 30 min.
2:0 - Kubica, 37 min. (samobójczy)
3:0 - Sekulski, 69 min.
3:1 - Manneh, 71 min.
3:2 - Podolski, 90 min.
Górnik: Bielica – Szymański, Janicki, Janża – Dadok (84. Marin), Kubica (46. Stalmach), Manneh (84. Dziedzic), Nowak (84. Pacheco), Cholewiak – Podolski, Krawczyk.