Falstart Piasta z Białymstoku - wyniki 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Falstart Piasta z Białymstoku - wyniki 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy FOTO: Dariusz Grabiński

Nie wyszła piłkarzom Piasta Gliwice inauguracja sezonu 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika przegrali z Jagiellonią Białystok 0:2.

Mecz w Białymstoku był wyrównany. Bardziej konkretni byli jednak gracze Jagielloni, którzy w 29. minucie po strzale Jesusa Imaza objęli prowadzenie. Hiszpan doskonale znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i po rykoszecie trafił do siatki. Podrażnieni piłkarze Piasta chcieli jeszcze przed przerwą wyrównać i raz po raz atakowali bramkę Zlatana Alomerovicia, niejednokrotnie zmuszając go do interwencji.

W drugiej połowie zawodnicy Piasta atakowali i oddawali więcej strzałów od swoich rywali, ale brakowało, aby postawić kropkę nad "i". Tę mógł postawić natomiast Tomas Prikryl, który w 79. trafił mógł podwyższyć prowadzenie gospodarzy, ale trafił w słupek. Pod koniec spotkanie mocno się zaostrzyło i sędzia musiał kilkukrotnie sięgać po kartki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy, do siatki trafił rezerwowy Jagi Mateusz Kowalski, który ustalił wynik na 2:0.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:0 (1:0)
1:0 - Imaz, 29 min.
2:0 - Kowalski, 90 min.
Piast: Plach - Huk, Czerwiński, Mosór - Pyrka (61. Ameyaw), Hateley, Tomasiewicz (88. Reiner), Chrapek, Katranis (78. Holubek) - Sappinen (61. Toril), Wilczek.