Świetny mecz Górnika: wicelider na łopatkach - wyniki 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Nareszcie! Górnik Zabrze zagrał tak jak tego oczekiwali kibice. Wspomagany dopingiem blisko 20 tysięcy fanów zespół trenera Bartosha Gaula efektownie wygrał 3:0 z Widzewem Łódź. Piast Gliwice przerwał serię porażek. W debiucie trenera Aleksandara Vukovica zremisował z Koroną Kielce.

Bohaterami spotkania Górnika z Widzewem zostali z pewnością Szymon Włodarczyk, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, oraz Lukas Podolski, który do bramki dołożył również asystę. Początek meczu upłynął na wzajemnym badaniu sił, jednak po kwadransie swoje zaczęli grać „górnicy”. Najpierw precyzyjnym strzałem popisał się Włodarczyk. Świetnie w tej sytuacji zachował się Dani Pacheco, który kilka sekund wcześniej wygarnął piłkę sprzed linii kończącej boisko i uratował sytuacje. Kilka minut później szans Henrichowi Ravasowi nie dał Podolski. Dla „Poldiego” było to pierwsze ligowe trafienie w tym sezonie. W w doliczonym czasie gry stadion eksplodował po raz trzeci. Świetny drużynowy atak sfinalizował Włodarczyk, a autorem ostatniego podania był „Poldi”. Niestety chwilę wcześniej boisko z urazem opuścił Richard Jensen, którego zastąpił Robert Dadok

Trener gości w przerwie przeprowadził aż trzy zmiany. Nie zdały się one na wiele. Co prawda Widzew dążył do zmniejszenia strat, ale zabrzanie grali dość uważnie. Nawet, gdy goście dochodzili do sytuacji strzeleckich to doskonale bronił Daniel Bielica. Górnicy w drugiej połowie starali się kontrolować przebieg meczu, koncentrując się na defensywie, co nie znaczy, że nie stwarzali okazji. Najlepszą z nich miał chyba Dadok, ponownie po akcji i dograniu Podolskiego

Górnik Zabrze – Widzew Łódź 3:0 (3:0)
1:0 – Włodarczyk, 18 min.
2:0 – Podolski, 24 min.
3:0 – Włodarczyk, 45 min.
Górnik: Bielica - Szcześniak, Bergström, Jensen (45. Dadok) - Wojtuszek (63. Cholewiak), Pacheco (63. Vrhovec), Mvondo, Okunuki (86. Marosa), Janža , Włodarczyk (86. Krawczyk), Podolski.

Od remisu rozpoczął swoją pracę w Piaście Gliwice trener Aleksandar Vuković. Jego zespół od początku spotkania z Koroną Kielce dyktował warunki, gry. Niespodziewanie jednak, to gospodarze wyszli na prowadzenie, wykorzystując błąd obrony gości. Po golu Jakuba Łukowskiego gra się wyrównała i toczona była głównie w środkowej strefie boiska.

Od początku drugiej części gry gliwiczanie dążyli do wyrównania. Zawodnicy Piasta próbowali stwarzać sobie okazje do strzelenia gola. Uderzali między innymi Arkadiusz Pyrka, Kamil Wilczek i Jorge Felix, ale niestety nieskutecznie. Nieskutecznie do 77. minuty, kiedy to do siatki trafił Wilczek. Napastnik Piasta wykorzystał mocne podanie Alexandrosa Katranisa. Po wyrównującym golu gracze Piasta starali się wyjść na prowadzenie, jednak Marceli Zapytowski nie dał się pokonać po raz drugi.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1 (1:0)
1:0 - Łukowski, 16 min.
1:1 - Wilczek, 77 min.
Piast: Plach - Mokwa, Czerwiński, Mosór, Katranis - Hateley, Chrapek - Pyrka, Felix (85. Kaput), Kądzior (76. Kirejczyk) - Wilczek (85. Toril).