Czwarte z rzędu zwycięstwo Górnika - wyniki 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Trwa świetna passa Górnika Zabrze. Zespół trenera Jana Urbana wygrał z Wartą Poznań 2:0. Dla zabrzan był to czwarty z rzędu zwycięski mecz bez straty gola. Zamiast bronić się przed spadkiem na finiszu sezonu zabrzanie celują w piąte miejsce.

Gospodarze od początku dążyli do zdobycia gola, ale długo ich wysiłki nie przynosiły efektu. Konsekwencja jednak się opłaciła. W 36 minucie gry aktywny Daisuke Yokota podciągnął skrzydłem, zagrał do Lukasa Podolskiego, który wyłożył piłkę wchodzącemu w jedenastkę Damianowi Rasakowi. Pomocnik Górnika nie dał szans na obronę Adrianowi Lisowi i Górnik prowadził zasłużenie.

Okazje na kolejne gole pojawiły się kiedy na boisko weszli Robert Dadok i Anthony van den Hurk, zmieniając Pawła Olkowskiego i Piotra Krawczyka. Naj[pierw dwie okazje miał reprezentant Curacao, jednak w obu stracie bramki zapobiegł Lis. W 74. minucie Dadok przejął piłkę w środkowej strefie, pognał w kierunku bramki Warty i huknął na tyle mocno, iż futbolówka zatrzepotała w siatce. Potem przez moment kibice Górnika eksplodowali radością raz jeszcze. Niepewną interwencję popełnił Lis, po mocnym strzale Rasaka. Sędzia początkowo uznał gola, jednak po analizie VAR okazało się, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej.

Górnik Zabrze - Warta Poznań 2:0 (1:0)
1:0 - Rasak, 36 min.
2:0 - Dadok, 75 min.
Górnik: Bielica – Sekulić, Bergstroem (90. Janicki), Jensen, Janża – Olkowski (66. Dadok), Rasak (88. Mvondo), Pacheco, Yokota – Podolski (90. Włodarczyk), Krawczyk (66. van den Hurk).

Piast Gliwice wygrał wyjazdowy mecz z Radomiakiem. Dla gliwiczan był to dziesiąty z rzędu mecz bez porażki. Podopieczni trenera Aleksandara Vukovicia wyszli na prowadzenie w 15. minucie za sprawą ładnego trafienia Michała Chrapka. Przez cały czas byli dobrze zorganizowani i nie dawali zbyt wiele przestrzeni swoim rywalom, którzy zagrożenie stwarzali jedynie po stałych fragmentach gry. Zawodnicy Piasta mieli więcej z gry, ale kolejnych okazji w pierwszej połowie już się nie udało wykorzystać. W drugiej połowie większe posiadanie mieli zawodnicy gospodarzy, którzy mogli wyrównać z rzutu karnego. Frantisek Plach nie dał się jednak pokonać i obronił strzał Roberto Alvesa

Radomiak - Piast Gliwice 0:1 (0:1)
0:1 - Chrapek, 16 min.
Piast: Plach – Pyrka, Mosór, J. Czerwiński (C), Katranis – Tomasiewicz (84. Hateley), Dziczek – Mucha (46. Mokwa), Chrapek, Félix – Kirejczyk (59. Sobczyk).