Rozczarowanie w Zabrzu. Ruch nie dał rady Jagiellonii - wyniki 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Gol stracony w doliczonym czasie gry sprawił, że Górnik Zabrze nie sięgnął po komplet punktów w meczu z Widzewem Łódź. Brak skuteczności zadecydował o porażce Ruchu Chorzów z Jagiellonią Białystok.

Mecz w Zabrzu rozpoczął się udanie dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 24. minucie. Gola zdobył Adrian Kapralik, który kilka dni temu przyszedł do Górnika. Został wypożyczony do końca sezonu z MSK Żylina. Kolosalny błąd popełnił Mateusz Żyro. Piłka trafiła do Lukasa Podolskiego, który dobrze podał do Słowaka, a ten mając przed sobą tylko bramkarza Widzewa bez problemu go pokonał.

Goście - którzy w drugiej połowie mieli zdecydowaną przewagę - mieli kilka dobrych okazji do zdobycia gola, np. w 73. min po "główce" Sancheza piłka odbiła się od poprzeczki. Bramka na 1:1 padła dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry. Po wrzutce Alvareza piłka trafiła do Sancheza, który pokonał Daniela Bielicę.

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 1:1 (1:0)
1:0 - Kapralik, 24 min.
1:1 - Sanchez, 90 min.
Górnik: Bielica – Szcześniak, Janicki, Jensen (85. Musiolik)– Sekulić, Rasak, Yokota (82. Ennali), Podolski, Dadok – Kapralik, Chmarek (65. Olkowski).

Chorzowianie po meczu z Jagiellonią mają czego żałować. W przekroju całego spotkania byli zdecydowanie lepsi od rywali: kreowali grę, stworzyli więcej sytuacji strzeleckich, ale ich akcjom brakowało wykończenia. Zamiast skierować piłkę do bramki trafiali w słupki i poprzeczki. To co nie udało się Niebieskim, na sześć minut przed końcem meczu, wyszło gościom. Na strzał zdecydował się Bartłomiej Wdowik, piłka trafiła jeszcze w Nene, zmieniła kierunek lotu i zupełnie zaskoczyła Michała Buchalika.

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
0:1 - Nene, 84 min.
Ruch: Buchalik – Szur, Sadlok, Bartolewski (78. Szywacz) – Michalski (72. Foszmańczyk), Swędrowski, Szymański, Wójtowicz – Steczyk (60. Feliks), Starzyński (60. Sikora) – Szczepan.

Długo zanosiło się na to, że spod Wawelu ekipa Piasta wróci na tarczy. Gospodarze objęli prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy. Benjamin Kallman dopadł do wybitej piłki, wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i oddał płaski strzał, którym nie dał szans Frantiskowi Plachowi. Zespół trenera Aleksandara Vukovica dążył do wyrównania i swój cel osiągnął w doliczonym czasie gry. W polu karnym faulowany był Ariel Mosór, a jedenastkę na bramkę zamienił Patryk Dziczek

Cracovia - Piast Gliwice 1:1 (1:0)
1:0 - Kallman, 44 min.
1:1 - Dziczek, 90 min. (karny)
Piast: Plach - Pyrka, Mosór, Czerwiński, Katranis (71. Holubek) - Dziczek, Tomasiewicz - Ameyaw (63. Kirejczyk), Chrapek (83. Bykowski), Krykun (63. Kądzior) - Felix.

Wyniki pozostałych spotkań 5. kolejki:

Zagłębie Lubin - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)

3:2 - Rocha, 90 min.

Raków Częstochowa - Stal Mielec 2:0 (1:0)

3:1 - Szwedzik, 90 min.

Legia Warszawa - Korona Kielce 1:0 (1:0)

18.  Korona Kielce 4 1 2-5

Zestaw par 6. kolejki: 25 sierpnia (piątek): Stal Mielec - Radomiak, Widzew Łódź - Śląsk Wrocław, 26 sierpnia (sobota): Warta Poznań - Cracovia, Puszcza Niepołomice - ŁKS Łódź, Piast Gliwice - Ruch Chorzów, 27 sierpnia (niedziela): Korona Kielce - Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze. Mecze Lech Poznań - Raków Częstochowa i , Pogoń Szczecin - Legia Warszawa przełożone na inny termin.