Dreszczowiec w Gliwicach - wyniki 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wyróżniony

Dreszczowiec w Gliwicach - wyniki 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy

W spotkaniu otwierającym 13. kolejkę rozgrywek PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice podzielił się punktami z Lechią Gdańsk. Gospodarze przegrywali już 1:3, ale po emocjonującej końcówce doprowadzili do podziału punktów.

Drużyna z Trójmiasta szybko objęła prowadzenie. W trzeciej minucie w swoim polu karnym Miguel Nobrega sfaulował Camilo Menę, a minutę później poszkodowany wykorzystał rzut karny. Gospodarze wyrównali w 43. minucie, kiedy to koronkową akcję, w trakcie której wykonali 13 podań, zakończył celnym strzałem Jorge Felix.

Koszmarnie dla Piasta rozpoczęła się druga połowa. W 46. min. Mena świetnie, prostopadle podał do Bohdana Wjunnyka, a ten pokonał Franstiska Placha. Trzecia bramka dla Lechii padła w 63. min. Wówczas rezerwowy Louis D'Arrigo, pięknym strzałem pokonał gliwickiego golkipera. Piast nie poddał się jednak i trzy minuty później straty drużyny zmniejszył Felix. Wyrównał natomiast w 81. min - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - Maciej Rosołek.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 3:3 (1:1)
0:1 - Mena, 4 min. (karny)
1:1 - Felix, 43 min.
1:2 - Wjunnyk, 46 min.
1:3 - D'Arrigo, 63 min.
2:3 - Felix, 66 min.
3:3 - Rosołek, 81 min.
Piast: Plach - Pyrka, Huk, Nóbrega (71. Munoz), Drapiński (60. Lewicki) - Chrapek, Tomasiewicz - Rosołek, Szczepański (71. Kądzior), Felix (90. Mokwa) - Katsantonis (60. Piasecki).