Niesamowita końcówka na Bukowej - wyniki 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wyróżniony

Niesamowita końcówka na Bukowej - wyniki 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy

GKS Katowice wygrał z Pogonią Szczecin 3:1, a trzy gole padły w doliczonym czasie gry.

Katowiczanie od początku ruszyli do ataków, a ich starania przyniosły efekt dopiero w 33. minucie, kiedy to kapitan drużyny Arkadiusz Jędrych, kończąc akcję rozpoczętą przez Mateusza Kowalczyka wrzutem z autu. Asystę zaliczył kolega strzelca z linii obrony Marten Kuusk. Jednak to co najciekawsze w tym spotkaniu wydarzyło się w drugiej połowie. Końcówka dostarczyła kibicom potężnej dawki emocji. Najpierw Wojciech Lisowski mógł wyrównać. Jego strzał głową z bliska zatrzymał Dawid Kudła. Po chwili duży błąd defensywy Pogoni wykorzystał Sebastian Bergier, podwyższając prowadzenie gospodarzy. Portowcy nie rezygnowali i w doliczonym czasie Aleksander Gorgon popisał się refleksem w zamieszaniu przed bramką katowiczan, trafiając do siatki. Wydawało się, że zespół ze Szczecina „łapie kontakt”, gdy w szóstej doliczonej minucie Mateusz Marzec skutecznie skończył kontrę GKS, wygrywając pojedynek sam na sam z golkiperem.

GKS Katowice - Pogoń Szczecin 3:1 (1:0)
1:0 - Jędrych, 33 min.
2:0 - Bergier, 90 min.
2:1 - Gorgon, 90 min.
3:1 - Marzec, 90 min.
GKS Katowice: Kudła - Czerwiński (72. Marzec), Kuusk, Jędrych, Klemenz, Wasielewski (89. Jaroszek) - Błąd, Repka, Kowalczyk, Nowak - Zrelak (79. Bergier).