Lukas Podolski show w derbach - wyniki 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wyróżniony

Lukas Podolski show w derbach - wyniki 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Górnik Zabrze pokonał w śląskim klasyku GKS Katowice. Dwa gole dla zespołu gospodarzy zdobył Lukas Podolski. Drugiej porażki w sezonie doznał Piast Gliwice, który w pechowych okolicznościach przegrał z Widzewem Łódź.

Mecz w Zabrzu rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. Już w 4. minucie gry Górnik otworzył wynik tego spotkania. Świetnie na prawej stronie boiska indywidualną akcję przeprowadził Lukas Podolski, podał jeszcze do Taofeeka Ismaheela, a ten odegrał mu w pole karne. W tej sytuacji były reprezentant Niemiec nie mógł się pomylić. GieKSa ruszyła do odrabiania strat, ale jej akcjom brakowało wykończenia. Blisko wyrównania był Oskar Oskar Repka, ale jego uderzenie trafiło w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się tak samo jak pierwsza. Górnik potrzebował jeszcze o minutę mniej na strzelenie gola, ponieważ już w 48. minucie zrobiło się 2:0 po strzale Josemy. Południowiec wykonał dobitkę strzału Ismaheela zablokowanego przez Repkę. Jeżeli katowiczanie liczyli jeszcze na uratowanie wyniku, to nadzieja zgasła w 64. minucie. Podolski oddał drugi strzał do bramki katowiczan, a przy wyniku 3:0 Górnik miał komplet punktów praktycznie w kieszeni. Lider zabrzan niebawem opuścił boisko i zobaczył już dość spokojną końcówkę spotkania z ławki.

Górnik Zabrze - GKS Katowice 3:0 (1:0)
1:0 - Podolski, 4 min.
2:0 - Josema, 48 min.
3:0 - Podolski, 64 min.
Górnik: Szromnik - Sanchez (82, Szala), Szcześniak, Josema, Janża - Ismaheel (82. Olkowski), Hellebrand, Rasak, Lukoszek (71. Ambros) - Podolski (71. Furukawa), Zahović (67. Buksa).
GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (69. Czerwiński), Kuusk, Jędrych, Komor - Rogala, Błąd (69. Mak), Kowalczyk, Nowak (82. Bród), Repka (60. Milewski) - Bergier (60. Galan).

Spotkanie w Łodzi od początku nie miało wielkiego tempa, a bramka dla gospodarzy padła w dziwnych okolicznościach w 12. minucie. Strzelał z dystansu Kamil Cybulski, piłkę odbił Frantisek Plach, następie dopadł do niej Imad Rondić i trafił do siatki. Początkowo sędzia Łukasz Kuźma pokazał pozycję spaloną Bośniaka, ale po analizie VAR wyszło, że akurat on na spalonym nie był i gol został uznany.

Gliwiczanie starali się stwarzać zagrożenie raczej po dośrodkowaniach lub stałych fragmentach gry. Konkretów jednak brakowało. Najgroźniejszą akcją gości w pierwszej połowie była ta z 37. minuty, kiedy to w łódzkim polu karnym Maciej Rosołek zgrywał głową piłkę do Jorge Felixa, który zewnętrzną częścią stopy uderzył nad poprzeczką bramki Rafała Gikiewicza.

Widzew Łódź - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
1:0 - Rondić, 12 min.
Piast: Plach - Pyrka, Huk, Czerwiński, Drapiński (74. Mokwa) - Tomasiewicz, Dziczek (83. Katsantonis) - Kądzior (60. Szczepański), Chrapek (60. Piasecki), Felix - Rosołek (74. Rosołek).