Reprezentacja znów zagra na Stadionie Śląskim. Jak dostać się na mecz?

Reprezentacja znów zagra na Stadionie Śląskim. Jak dostać się na mecz?

We wtorek (27 marca) na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz towarzyski pomiędzy reprezentacjami Polski i Korei Południowej. Będzie to pierwszy występ kadry na Śląskim od 14 października 2009 roku.

Duże emocje będą towarzyszyły nie tylko kibicom, ale też kierowcom w aglomeracji. W celu usprawnienia ruchu i zminimalizowaniu utrudnień wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu i darmowa komunikacja dla kibiców, którzy będą chcieli dojechać na Stadion Śląski. Mecz rozpocznie się o godzinie 20.45, natomiast bramy stadionu zostaną otwarte już o godzinie 17.45. Wszystko wskazuje na to, że na trybunach Stadionu Śląskiego zasiądzie komplet widzów, czyli ponad 54 tys. osób. Będzie to pierwszy występ reprezentacji Polski na chorzowskim stadionie od 14 października 2009 roku.

W związku z meczem śląska policja uprzedza, że należy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej – w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego - w ciągu DK-79 (ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie). Dlatego wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.
Przez cały wtorek (27 marca) wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu na teren Parku Śląskiego w Chorzowie, z wyjątkiem osób upoważnionych, posiadających specjalne przepustki wydane przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Dla uczestników imprezy uruchomiona zostanie dodatkowa komunikacja tramwajowo-autobusowa oraz kolejowa pociągów Kolei Śląskich, z której będzie można korzystać bezpłatnie, w dniu imprezy od godziny 9 do godziny 1 w nocy dnia następnego, na podstawie posiadanego biletu na mecz. Uruchomione zostaną dwie specjalne linie tramwajowe, oznaczone jako "S1" i "S2". Dla linii nr: 6, 11 i 19 zostaną uruchomione dodatkowe kursy w godzinach: 18-23.30 oraz zwiększenie pojemności taboru.

"S1" - będzie kursować na trasie: Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski (pętla zachodnia, przystanek w rejonie wejścia głównego, przy specjalnie dedykowanej pętli tramwajowej dla imprez masowych) obsługując przystanki tramwajowe w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic, m.in. rejon NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center oraz przy Śląskim Wesołym Miasteczku LEGENDIA).

"S2" - będzie kursować na trasie: Katowice Koszutka Słoneczna Pętla – Chorzów Stadion Śląski (stanowisko naprzeciwko wejścia głównego) – Chorzów Rynek – Chorzów Batory Dworzec PKP – Chorzów Batory Zajezdnia. Linia ma zapewnić dodatkowe możliwości przejazdów z centrum Katowic oraz przejazd od strony stacji kolejowej "Chorzów Batory w rejon Stadionu Śląskiego.

Po zakończonym meczu na pętle przy Stadionie Śląskim zostanie podstawionych 15 dodatkowych tramwajów (oznakowanych jako S1 lub S2), które pojadą w kierunku Katowic i Bytomia. Zawieszona w kursowaniu zostanie linia tramwajowa nr 0, której zadania przejmie specjalna linia S1.

Zmiany dotyczyć będą także komunikacji autobusowej. Uruchomiona zostanie specjalna linia, oznaczona jako "S3", która kursować będzie na trasie Katowice Cmentarz Komunalny – Katowice Mickiewicza, zapewniając możliwość przejazdu pomiędzy parkingiem zlokalizowanym przy ul. Murckowskiej (rejon Cmentarza Komunalnego) a centrum Katowic.

Dla linii nr: 820, 830 i 840 w godzinach od 16 do 24 będzie obowiązywać dodatkowa obsługa przystanku Chorzów AKS wraz z uruchomieniem dodatkowych kursów.

Dla linii nr 808 i 811 zostaną uruchomione dodatkowe kursy umożliwiające dojazd oraz powrót po zakończonym meczu do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej (odjazdy z centrum Katowic, przystanek Katowice Piotra Skargi - stanowisko nr 2).

Dla linii nr: 7, 7N, 23, 109, 673 i 674 z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia zostanie wprowadzona trasa objazdowa. Autobusy po obsłudze przystanku Dąb Kościół (tymczasowe stanowisko, położony ok. 80 metrów wcześniej niż stała lokalizacja tego przystanku) pojadą ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na swoją rozkładową trasę na przystanku Osiedle Tysiąclecia ZOO.

Koleje Śląskie uruchomią dodatkowe połączenia w relacji Gliwice – Katowice – Sosnowiec Główny (ostatnie połączenie będzie wydłużone do Dąbrowy Górniczej Ząbkowic). Dodatkowo, jak informuje przewoźnik, składy pociągów rozkładowych kursujących w godzinach atrakcyjnych dla kibiców zostaną wzmocnione tak, by mogły pomieścić więcej pasażerów.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami