Zimowe okienko transferowe - sezon 2021/2022

Zimowe okienko transferowe - sezon 2021/2022

Rozpoczął się rok 2022, więc tradycyjnie zapraszamy śląskich kibiców do śledzenia na bieżąco tego, co dzieje się w klubach z naszego regionu w zestawieniu transferów od Ekstraklasy aż po IV ligę!

W zestawieniu poniżej przedstawiamy zarówno już dokonane transfery lub potwierdzone odejścia oraz plotki i pogłoski transferowe! Wszystkie ruchy będziemy aktualizować na bieżąco.

PKO BP Ekstraklasa

Górnik Zabrze
Odchodzą: Krzysztof Kiklaisz (LKS Goczałkowice-Zdrój), David Tosevski (MFK Zemplín Michalovce), Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec), Filip Bainović (AS Trencin), Jesus Jimenez (Toronto FC), Aleksander Paluszek (Skra Częstochowa), Bartosz Neugebauer (GKS 1962 Jastrzębie).
Przychodzą: Jan Ciućka (Rekord Bielsko-Biała), Kacper Michalski (Wigry Suwałki), Michał Rostkowski (Resovia), Higinio Marin (Rudogorec Razgrad), Dani Pacheco (Aris Lemessou).

Piast Gliwice
Odchodzą: Partyk Sokołowski (Legia Warszawa), Thiago Alves (Montedio Yamagata) Dominik Steczyk (Stal Mielec), Patryk Lipski (Widzew Łódź), Tomasz Jodłowiec (?).
Przychodzą: Tihomir Kostadinov (MFK Rużomberok), Rauno Sappinen (FC Flora Tallin), Michał Kaput (Radomiak), Constantin Reiner (SV Ried), Kamil Wilczek (FC Kopenhaga).

Fortuna I liga

GKS Jastrzębie
Odchodzą: Mariusz Pawełek (koniec kariery), Jakub Niewiadomski (Lech Poznań), Daniel Rumin (GKS Tychy), Michał Bojdys (Górnik Polkowice), Adrian Balboa (Raków II Częstochowa), Dominik Szczęch (?), Wojciech Mazurowski (Sokół Ostróda), Daniel Feruga (Rekord Bielsko-Biała), Jakub Kasperowicz (Pniówek Pawłowice), Adam Fojcik (Odra Wodzisław).
Przychodzą: Wojciech Łaski (Pniówek Pawłowice), Oliver Podhorin (Resovia), Mateusz Bondarenko (Sokół Ostróda), Marek Fabry (Dukla Praga), Władysław Ochronczuk (Żetysu Tałdykorgan), Daniel Stanclik (Piast Żmigród), Nataniel Wybraniec (FC Dolni Benesov), Bartosz Neugebauer (Górnik Zabrze).

GKS Katowice
Odchodzą: Piotr-Samiec Talar (Śląsk Wrocław), Szymon Kiebzak (Górnik Polkowice), Paweł Gierach (Unia Skierniewice).
Przychodzą: Jakub Karbownik (Lech Poznań), Marcin Stromecki (Skra Częstochowa), Marko Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

GKS Tychy
Odchodzą: Marcel Misztal (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Michał Sołowiej (Puszcza Niepołomice), Kacper Piątek (Stal Rzeszów), Artur Sip (Odra Wodzisław), Michał Staniucha (Polonia Łaziska Górne), Damian Nowak (Sandecja Nowy Sącz).
Przychodzą: Daniel Rumin (GKS Jastrzębie), Stanisław Czarnogłowski (Stadion Śląski Chorzów), Krystian Wachowiak (Wisła Kraków), Mateusz Czyżycki (Warta Poznań).

E-winner II liga

Ruch Chorzów
Odchodzą: Jakub Biskup (Stal Stalowa Wola), Tomasz Neugebauer (Lechia Gdańsk), Maciej Styrczula (Podhale Nowy Targ), Piotr Kwaśniewski (Siarka Tarnobrzeg), Tomasz Dyr (Piast Żmigród), Jakub Siwek (Polonia Bytom), Damian Kowalczyk (?), Jakub Nowak (AKS Mikołów).
Przychodzą: Remigiusz Szywacz (Korona Kielce), Piotr Stępień (Ślęza Wrocław), Kamil Chiliński (Odra Wodzisław), Paweł Żuk (Wisła Płock), Jakub Malec (Lech Poznań), Vanja Marković (Persiraja Banda Aceh), Jakub Osobiński (Korona Kielce).

III liga

Polonia Bytom:
Odchodzą: Krzysztof Kamiński (?), Jarosław Czernysz (KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski), Damian Celuch (Stal Brzeg), Jakub Belica (Drama Zbrosławice), Jakub Wróbel (Szombierki Bytom), Marek Krotofil (ROW 1964 Rybnik).
Przychodzą: Arkadiusz Maj (Zagłębie Sosnowiec), Jakub Siwek (Ruch Chorzów), Jakub Trojanowski (Piast Żmigród), Michał Maj (Sokół Ostróda), Orest Tkaczuk (Olimpia Elbląg), Dawid Wolny (Sandecja Nowy Sącz).

Pniówek Pawłowice
Odchodzą: Wojciech Łaski (GKS Jastrzębie), Dominik Szczęch (GKS Jastrzębie), Wojciech Caniboł (Unia Turza), Szymon Kuś (Spójnia Landek), Oskar Mazurkiewicz (zrezygnował z gry), Bartłomiej Siciński (Wisła Strumień).
Przychodzą: Bartosz Musiolik (Ruch Chorzów), Jakub Kasperowicz (GKS Jastrzębie), Marcel Peda (Warta Zawiercie).

Gwarek Tarnowskie Góry
Odchodzą: Bartosz Bartczuk (Decor Bełk).
Przychodzą: Patryk Wiszniowski (Jedność 32 Przyszowice), Maciej Tonia (Podhale Nowy Targ), Mateusz Mielczarek (Odra Wodzisław), Marcel Pleban (Stadion Śląski Chorzów).

Górnik II Zabrze
Odchodzą: Mateusz Tomala (Unia Turza).
Przychodzą: Marcin Wodecki (Odra Wodzisław), Bartłomiej Korbecki (Garbarnia Kraków).

Odra Wodzisław
Odchodzą: Kamil Chiliński (Ruch Chorzów), Marcin Wodecki (Górnik II Zabrze), Radosław Dzierbicki (Rekord Bielsko-Biała), Bartosz Musiolik (Ruch Chorzów), Michał Antkowiak (Bałtyk Koszalin), Kamil Chatys (?), Bartłomiej Lenert (?), Jakub Białas (?), Mateusz Mielczarek (Gwarek Tarnowskie Góry), Patryk Riabowski (MRKS Czechowice-Dziedzice), Michał Wiśniewski (Śląsk Świętochłowice), Arkadiusz Lalko (ROW 1964 Rybnik).
Przychodzą: Łukasz Targiel - trener, Mateusz Flak (Olimpia Grudziądz), Marcin Radzewicz (KKS Kalisz), Artur Sip (GKS Tychy), Mateusz Flak (Olimpia Grudziądz), Wiktor Piejak (Wieczysta Kraków), Kacper Żelazowski (GKS Tychy), Radosław Kruppa (Szombierki Bytom), Adrian Fojcik (Odra Wodzisław), Maksym Niemiec (Zagłębie Sosnowiec), Dawid Witek (Rozwój Katowice), Michał Rycka (Unia Turza), Szymon Kalisz (Unia Turza).

ZINA IV liga

Ruch Radzionków
Odchodzą: Robert Wojsyk (Cyklon Rogoźnik), Kamil Banaś (LKS Żyglin).
Przychodzą:

Podlesianka Katowice
Odchodzą: Bartosz Bujakiewicz (MK Górnik Katowice), Seweryn Gancarczyk (koniec kariery).
Przychodzą: Marcin Nawrot (powrót po kontuzji), Grzegorz Niemczyk (Piast Cieszyn), Kacper Kutyła (Górnik Zabrze juniorzy).

Rozwój Katowice
Odchodzą: Szymon Zielonka (Raków II Częstochowa), Dawid Witek (Odra Wodzisław).
Przychodzą: Olivier Lazar, Bartosz Chwila, Jakub Myśliwczyk (powrót po kontuzjach).

Unia Kosztowy
Odchodzą: Piotr Mrozek - trener, Daniel Skiba (Polonia Łaziska Górne), Piotr Załuska (Polonia Łaziska Górne), Daniel Kowalski (Śląsk Świętochłowice).
Przychodzą: Łukasz Nowak - trener, Jakub Adamek (powrót po kontuzji), Mateusz Opiela (Gwarek Ornontowice).

Szombierki Bytom
Odchodzą: Adrian Bury (Drama Zbrosławice), Dominik Czekański (zawiesił karierę), Bartosz Waśkiewicz (Polonia Łaziska Górne), Radosław Kruppa (Odra Wodzisław), Marcel Peda (Warta Zawiercie), Tomasz Rybak (Śląsk Świętochłowice), Mateusz Wystop (Górnik Zabrze).
Przychodzą: Dawid Hewlik (Polonia Łaziska Górne), Tomasz Pośpiech (LKS Piotrówka), Jakub Wróbel (Polonia Bytom), Artur Koschny (Drama Zbrosławice), Tomasz Wandzik (Szczakowianka Jaworzno).

Gwarek Ornontowice
Odchodzą: Łukasz Jedyński (Ostoja Żelisławice), Mateusz Opiela (Unia Kosztowy), Maciej Stanek (Szczakowianka Jaworzno), Jarosław Mizera (Sośnica Gliwice).
Przychodzą: Dawid Cichoń (MKS Zaborze), Bartosz Ściślak (LKS Jawiszowice), Gonzalo Lopez Ramirez.

Śląsk Świętochłowice
Odchodzą: Sebastian Gawełczyk - trener, Damian Wasiak (AKS Mikołów), Kamil Ściętek (AKS Mikołów), Łukasz Wawrzyniak (Naprzód Lipiny), Michał Mołas (Naprzód Lipiny), Nikodem Kokot (Jedność 32 Przyszowice), Patryk Krążyński (Jedność 32 Przyszowice).
Przychodzą: Mami Jikia - trener. Michał Stopyra (MRKS Czechowice-Dziedzice), Daniel Kowalski (Unia Kosztowy), Michał Wiśniewski (Odra Wodzisław), Tomasz Rybak (Szombierki Bytom), Mateusz Wystop, 

Polonia Łaziska Górne
Odchodzą: Daniel Tukaj - trener, Dawid Hewlik (Szombierki Bytom), Oskar Wolny (?), Błażej Prochownik (?), Piotr Woźnica (?), Denis Wach (?), Tomasz Frey (?).
Przychodzą: Piotr Mrozek - trener, Bartosz Waśkiewicz (Szombierki Bytom), Michał Staniucha (GKS Tychy), Piotr Załuski (Unia Kosztowy), Daniel Skiba (Unia Kosztowy), Miłosz Pietrowski (Górnik Sosnowiec).

Jedność 32 Przyszowice
Odchodzą: Patryk Wiszniowski (Gwarek Tarnowskie Góry), Rafał Hajok (Tempo Paniówki).
Przychodzą: Nikodem Kokot (Śląsk Świętochłowice), Patryk Krążyński (Śląsk Świętochłowice), Adam Byzdra (ROW 1964 Rybnik).

Decor Bełk
Odchodzą: Kamil Kaczmarczyk (Unia Książenice).
Przychodzą: Dariusz Bartczuk (Gwarek Tarnowskie Góry), Bartosz Smyla (powrót po kontuzji).

Unia Turza:
Odchodzą: Maciej Gaszka (Jaguar Gdańsk), Daniel Grycman (zawiesił karierę), Szymon Kalisz (Odra Wodzisław), Michał Rycka (Odra Wodzisław) Tomasz Antończyk (Przyszłość Rogów), Mateusz Tomala (Górnik II Zabrze), Dmytro Skrynnyk (Fortuna Trebendorf).
Przychodzą: Wojciech Caniboł (Pniówek Pawłowice), Bartosz Łyczko (LKS Krzyżanowice), Dawid Pawlusiński (MRKS Czechowice-Dziedzice).

Unia Książenice
Odchodzą: nikt.
Przychodzą: Kamil Kaczmarczyk (Decor Bełk).

ROW 1964 Rybnik
Odchodzą: Aleksander Łubik (MFK Karvina), Andrzej Malik (wyjazd do Niemiec), Piotr Jakubowski (Jarota Jarocin), Cezary Stolz (Stolem Gniewino), Szymon Balcer (Czarni Gorzyce), Adam Byzdra (Jedność Przyszowice).
Przychodzą: Kamil Bednarek (TS ROW Rybnik), Przemysław Brychlik (Polonia Środa Wlkp.), Jacek Hadam (Naprzód Rydułtowy), Marek Krotofil (Polonia Bytom), Arkadiusz Lalko (Odra Wodzisław), Dominik Smerczek (GKS Katowice), Kasjan Szewieczek (RKP Rybnik).

Czarni Gorzyce
Odchodzą: Radosław Żbikowski (Gwiazda Skrzyszów), Roman Bindacz (LKS Tworków).
Przychodzą: Szymon Balcer (ROW 1964 Rybnik), Salvador Pryka (Rymer Rybnik), Mateusz Stebel (Start Pietrowice Wielkie).

GKS II Tychy
Odchodzą: Marcel Misztal (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Kacper Piątek (Stal Rzeszów), Michał Staniucha (Polonia Łaziska Górne), Damian Nowak (Sandecja Nowy Sącz), Artur Sip (Odra Wodzisław).
Przychodzą: Paweł Borzęcki (Górnik Zabrze), Stanisław Czarnogłowski (Stadion Śląski Chorzów).

 



Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami