Zabrzanie zmietli z parkietu Chrobrego

(foto: Krzysztof Kuroń / Handball Zabrze) (foto: Krzysztof Kuroń / Handball Zabrze)

W 2. kolejce PGNiG Superligi szczypiorniści Górnika Zabrze rozgromili we własnej hali przy Matejki siódemkę Chrobrego Głogów.

Na początku spotkania miejscowi odskoczyli na kilka bramek przewagi, ale ambitni goście zdołali do przerwy zniwelować różnice do tylko dwóch trafień. Wraz z rozpoczęciem II części meczu głogowianie doprowadzili nawet do remisu - po 20. Bardzo szybko zareagował trener Mariusz Jurasik, który zdecydował w tym momencie o zmianie w bramce Górnika. Mateusza Korneckiego zastąpił Czech - Martin Galia.

Dzięki skutecznym obronom, bramkom z II linii Michała Adamuszka oraz zabójczym kontrom w wykonaniu Bartłomieja Tomczaka, rozpędzający się zabrzanie bardzo szybko odjechali Chrobremu - niczym "pendolino" pociągowi podmiejskiemu. Ostatecznie "Trójkolorowi" rozgromili rywala aż 14 bramkami przewagi, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 41:27.

- Dzisiejszy mecz… po prostu nam wyszedł. Chociaż były przestoje, ale to już tak u nas często bywa. Ostatecznie chyba wszyscy są zadowoleni, bo rzadko wygrywa się aż tak wysoko. Było też trochę nerwówki  i nieskutecznych rzutów w pierwszej połowie oraz błędów w podaniach - powiedział Michał Adamuszek, rozgrywający Górnika Zabrze.

- Druga połowa to była katastrofa! Wyrównanie było tylko miłym złego początkiem. Rzuciliśmy wszystko na jedną kartę, walczyliśmy staraliśmy się, ale... wynik mówi wszystko za siebie - posumował bramakrz gości Rafał Stachera.

Po dwóch rozegranych spotkaniach zabrzanie są współliderem tzw grupy "pomarańczowej" razem z wicemistrzem kraju - Orlenem Płock oraz Azotami Puławy. W grupie "granatowej" prowadzi Vive Tauron Kielce.

Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 41:27 (19:17)
Górnik Z: Kornecki, Gluch 1, Daćko 8, Tomczak 9, Kryński 3, Gromyko 2, Sluijters 1, Łukawski 1, Galia, Gliński 1, Fąfara 2, Ścigaj 3, Adamuszek 10, Kicki. Trener: Mariusz Jurasik
Chrobry G.: Stachera, Miszka, Pawłowski 1, Płocienniczak 3, Świtała, Sadowski 2, Sićko 5, Gujski 2, Tylutki 1, Sobut 2, Biegaj, Kapela, Krzysztofik 4, Kubała 7, Rydz. Trener: Jarosław Cieślikowski.

7. SPR Stal Mielec 2 0

Następna kolejka rozegrana zostanie w najbliższą sobotę (17 września). Tym razem "Górników" czeka daleki i ciężki wyjazd na Pomorze, aby w Kwidzynie zmierzyć się z miejscowym MMTS-em, a zarazem wiceliderem przeciwnej grupy.