ZAKSA ponownie lepsza od Pomarańczowych. Jastrzębianie zagrają o brąz

ZAKSA ponownie lepsza od Pomarańczowych. Jastrzębianie zagrają o brąz

Podobnie jak to było w pierwszym meczu półfinałowym siatkarskiej PlusLigi broniący tytułu mistrzowskiego kędzierzynianie pokonali ekipę Jastrzębskiego Węgla 3:0. ZAKSA znów zagra w finale.

Nic nie wyszło z zapowiadanego przez graczy Jastrzębskiego Węgla rewanżu. Tylko na początku pierwszego eta kibice Pomarańczowych mogli łudzić się, że podopieczni trenera Marka Lebedewa są w stanie odrobić straty z pierwszego spotkania. Jastrzębianie objęli bowiem prowadzenie 4:0. Niestety szybko roztrwonili tę przewagę. Grający na dużym luzie gospodarze seryjnie zdobywali punkty i łatwo wygrali pierwszą odsłonę. W ekipie Ferdinando de Giorgiego obok Dawida Konarskiego regularnością imponował Sam Deroo.

Grający pod presją jastrzębianie zaczęli popełniać kolejne błędy. Zupełnie nie istniał Salvador Hidalgo Oliva. Lider Pomarańczowych zdobył w tym meczu zaledwie jeden punkt. Trener Lebedew szybko ściągnął go z boiska, a na placu gry pojawił się Sebastian Schwarz. Nie pobudziło to gości do walki. W drugiej odsłonie spotkania kędzierzynianie dominowali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, wygrywając pewnie 25:17.

Na trzeciego seta obaj trenerzy dokonali zmian w składach. W przypadku Jastrzębskiego Węgla roszady były zdecydowanie „głębsze”. Nasz zespół wyszedł w następującym zestawieniu: Patryk Strzeżek, Radosław Gil, Marcin Bachmatiuk, Wojciech Sobala, Marcin Ernastowicz, Sebastian Schwarz oraz Karol Gdowski (libero). W zespole gości zmiany były tylko trzy. Na plac gry weszli: Patryk Czarnowski, Grzegorz Bociek oraz Korneliusz Banach. Później dołączył do nich Aleksander Maziarz. W tym czasie mecz miał już zupełnie inną „temperaturę”, aniżeli poprzednie partie. Bardziej doświadczeni mistrzowie Polski także i w trzecim secie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zakończyli cały pojedynek w stosunku 3:0.

Pomarańczowym pozostaje gra o trzecie miejsce z Asseco Resovią Rzeszów. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Jastrzębiu-Zdroju we wtorek 18 kwietnia o 18.00. Rewanż odbędzie się w Rzeszowie w niedzielę 23 kwietnia o godz.17.30.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 25:17. 25:20)
ZAKSA: Konarski, Toniutti, Bieniek, Wiśniewski, Buszek, Deroo, Zatorski (libero) - Czarnowski, Bociek, Banach (libero), Maziarz.
Jastrzębski Węgiel: Kampa, de Rocco, Kosok, Muzaj, Oliva, Boruch, Popiwczak (libero) - Bachmatiuk, Schwarz, Sobala, Strzeżek, Gil, Ernastowicz, Gdowski (libero).

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami