Pomarańczowi odpadli z Pucharu Polski

Pomarańczowi odpadli z Pucharu Polski

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie zagrają w turnieju finałowym rozgrywek o Puchar Polski. W ćwierćfinale tej rywalizacji po pięciosetowym boju przegrali z Onico Warszawa.

Jastrzębianie występu w stolicy wstydzić się nie muszą. W secie otwarcia triumfowali gospodarze, ale walka o wygraną toczyła się do ostatniej piłki. W pierwszych fragmentach meczu goście popełniali sporo błędów w polu serwisowym i w ataku. Potem gra się wyrównała, a po dwóch skutecznych kontrach Salvadora Olivy to Pomarańczowi objęli prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do stołecznych.

Zacięta batalia toczyła się też w drugiej części spotkania. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Pomarańczowi zaczęli bardziej szanować piłkę. Rolę kończącego trudne akcje przejął Jason de Rocco. Po drugiej stronie boiska nie do zatrzymania był Andrzej Wrona. Rywalizacja rozstrzygnęła się dopiero na przewagi, po podwójnym bloku na Nikoli Gjorgiewie, i na tablicy wyników pojawił się remis.

Trzecią partię zdominowali goście, którzy kompletnie rozmontowali warszawskie szeregi. Trener Stephan Antiga ratował się zmianami, ale bezskutecznie. A kiedy na tablicy świetlnej widniał wynik 6:17, w ekipie goście widać pewność siebie.

Mimo sromotnego lania gospodarze błyskawicznie się pozbierali i w kolejnej odsłonie znów toczyli z przeciwnikami twardą walkę, cały czas utrzymując przewagę kilku oczek. Tym razem to podopieczni trenera Marka Lebedewa nie potrafili rozstrzygać na swoją korzyść sytuacyjnych piłek. Wszystkie ich atuty z trzeciej partii, w czwartej przejęli siatkarze Onico. O tym która drużyna awansuje do półfinału Pucharu Polski musiał zdecydować tie break, a w nim bitwa punkt za punkt toczyła się do ostatniej akcji, w której Bartosz Kwolek obił podwójny blok jastrzębian.
Do Wrocławia pojedzie zatem zespół Onico, który ofinał powalczy z PGE Skrą Bełchatów.

Onico Warszawa - Jastrzębski Wegiel 3:2 ((25:23, 25:27, 16:25, 25:19, 15:13)
Onico: Gjorgiew, Brizard, Wrona, Nowakowski, Włodarczyk, Kwolek, Wojtaszek (libero) - Vernon-Evans, Samica, Firlej.
Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Kosok, Sobala, De Rocco, Hidalgo Oliva, Gdowski (libero) - Quiroga, Boruch, Ernastowicz.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami