Pomarańczowi zagrają w turnieju finałowym Pucharu Polski

Bez większych problemów siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali pierwszoligowy BBTS Bielsko-Biała i zapewnili sobie awans do turnieju finałowego rozgrywek o Puchar Polski.

Pierwszą partię spotkania od punktowego bloku rozpoczął Oleg Krikun. Zatrzymał na skrzydle Dawida Konarskiego. Chwilę później wspomniany zawodnik zaatakował skutecznie po bloku i BBTS objął prowadzenie 2:0. Jastrzębianie dość szybko doprowadzili do remisu 2:2. W dalszej części seta drużyny grały bardzo równo 8:8 i 10:10. Zespoły do stanu 13:13 grały punkt za punkt. Następnie na dwa oczka odskoczyli siatkarze z Jastrzębia-Zdroju 15:13. Na środku siatki bardzo skuteczny był Piotr Hain. Od tego momentu gra toczyła się już pod dyktando gości. Wygrali pewnie do 19, a w ostatniej akcji zagrywkę w aut posłał Fiedor Suchacki.

Drugi set do stanu 9:9 drużyny grały dość równo. Następnie przysłowiowy piąty bieg włączyli jastrzębianie 14:9. Ręki w ataku nie zwalniał Julien Lyneel. Podopieczni Pawła Gradowskiego walczyli, ale z czasem zaczęli mieć coraz większe problemy z przyjęciem zagrywki gości 17:12. W tym elemencie nie mylił się Konarski 23:20. Jastrzębski Węgiel nie dał sobie wyrwać z rąk zwycięstwa i w drugiej odsłonie meczu zwyciężył do 20. W ostatniej akcji tej partii został zablokowany Krikun.

Podopieczni Roberto Santilliego poszli za ciosem w trzecim secie i dość szybko narzucili przeciwnikom swój rytm gry. Bielszczanie mieli dość spore problemy, żeby zatrzymać Lyneela 9:13. Goście natomiast bardzo mocno zagrywali, m.in. Lukas Kampa oraz Jakub Bucki 19:10. Jastrzębski Węgiel małym nakładem sił wygrał ostatnią część spotkania do 14. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Bucki.

BBTS Bielsko-Biała - Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 20:25, 14:25)
BBTS: Krikun, Maciończyk, Cedzyński, Buniak, Piotrowski, Suchacki, Koziura (libero) - Łysikowski, Nowak, Adamczyk.
Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Kosok, Hain, Lyneel, Fromm, Popiwczak (libero) - Ferens, Bucki, Wolański.

Źródło: plusliga.pl