Sparingowo: W Gogolinie Jastrzębski lepszy od mistrza Polski

Sparingowo: W Gogolinie Jastrzębski lepszy od mistrza Polski

W swoim pierwszym meczu sparingowym przed startem nowego sezonu PlusLigi, siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali w Gogolinie mistrza kraju - ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. 

Spotkanie na Opolszczyźnie rozegrano w ramach Pucharu Burmistrza Gogolina, co miało na celu promocję siatkówki w tamtym regionie.  Najwięcej punktów dla JW zdobyli: Salvador Hidalgo Oliva - 23 punkty i Maciej Muzaj 22. 

- Cieszę się, że mogliśmy pomóc ZAKSIE w promocji siatkówki w jej regionie. Dla nas była to okazja do sprawdzenia się na boisku. Po czterech tygodniach treningów był to właściwie nasz pierwszy sparing. Zagraliśmy dobry mecz, ale oczywiście przed nami jeszcze sporo pracy – stwierdził po meczu Mark Lebedew, trener "Pomarańczowych".

15 września o godz. 17:00, oba zespoły zmierzą się ze sobą ponownie, tym razem w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej przy okazji przedsezonowej prezentacji .

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 1:3 (16:25, 25:23, 22:25, 15:25)

ZAKSA K-K: Witczak, Wiśniewski, Semeniuk, Pająk, Maziarz, Banach, Czarnowski oraz Krawiecki, Ziółkowski, Rajski.

JW: Muzaj, Gil, Kosok, Boruch, Touzinsky, Oliva, Popiwczak (libero) oraz Strzeżek, Ernastowicz, de Rocco, Sobala, Macias, Gdowski (libero), Bachmatiuk.

źródło: Jastrzębski Węgiel

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami