Pomarańczowi pewnie pokonali Trefla Gdańsk. Do Rumunii jednak nie lecą!

FOTO. plusliga.pl FOTO. plusliga.pl

Udanie po okresie przymusowej kwarantanny powrócili do rywalizacji w PlusLidze siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Pomarańczowi bez straty seta pokonali zespół Trefla Gdańsk. Jastrzębianie nie polecą do Rumunii na turniej kwalifikacyjny Ligi Mistrzów, bo w ekipie gospodarzy pojawił się koronawirus.

W dniach 27-29 października zespół Jastrzębskiego Węgla miał wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym do fazy głównej Ligi Mistrzów z udziałem rumuńskiego klubu Arcada Galati oraz węgierskiego Fino Kaposvar. Drużyna szykowała się już do wyjazdu nad Dunaj. Pomarańczowi mieli w niedzielę zaplanowany nocleg w Warszawie, zaś w poniedziałek rano wylot ze stolicy kraju do Bukaresztu. W sobotę po meczu z Treflem Gdańsk klub otrzymał informację od Arcady Galati o potwierdzonych przypadkach koronawirusa w tamtejszym zespole. Wiadomość ta została przekazana również przez Rumunów do Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej. CEV w niedzielę oficjalnie poinformował wszystkie zainteresowane strony o przełożeniu turnieju w Galati na inny termin.

Jeszcze podczas ostatnich negocjacji z udziałem wszystkich trzech klubów uczestniczących w tej rundzie kwalifikacji - na wypadek ewentualnych zakażeń w zespołach - CEV wyznaczył dodatkowy termin na rozegranie meczów w dniach 10-12 listopada. I jeśli tym razem nic nie stanie na przeszkodzie, to właśnie w tym terminie odbędzie się turniej premiujący jego zwycięzcę grą w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Niewykluczone też, że wówczas może dojść do zmiany gospodarza turnieju – bądź to na Jastrzębie-Zdrój, bądź też na Kaposvar

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:19, 33:31)
Jastrzębski Węgiel: Tervaportti, Szymura, Wiśniewski, Al Hachdadi, Louati, Szalacha, Popiwczak (libero) - Bucki, Kampa, Gierżot.
Trefl: Kozub, Janikowski, Crer, Sasak, Mika, Mordyl, Olenderek (libero) - Wlazły, Janusz.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami