Pomarańczowi wygrali w stolicy. Kompletu punktów jednak nie zdobyli

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla nad zespołem Vervy Warszawa. Jastrzębianie prowadzili już 2:0 w setach, ale ostatecznie musieli zadowolić się wygraną 3:2.

Mecz miał dwa oblicza. W dwóch setach dominowali jastrzębianie, którzy grali niemal bezbłędnie w przyjęciu zagrywki oraz potrafili odrzucić gospodarzy od siatki bardzo dobrą zagrywką. Lukas Kampa miał spory komfort w rozegraniu piłki do swoich partnerów z drużyny, bo warszawianie w żaden sposób nie potrafili "ukosić" Rafała Szymury i Yacinna Louatiego serwisem. W efekcie po dwóch setach Pomarańczowi prowadzili 2:0. I wydawało się, że są na prostej drodze, by ze stolicy wywieźć komplet punktów.

Tymczasem począwszy od początku trzeciej partii lepiej zaczęli grać zawodnicy trenera Anrei Anastasiego. Zawodnicy warszawskiej ekipy wzmocnili zagrywkę i grali skutecznie na bloku, którym już na początku seta trzykrotnie zatrzymali przyjezdnych. W jastrzębskiej drużynie szwankowało przyjęcie. Choć mieli problemy w tym elemencie gry, to udało się im doprowadzić do remisu 12:12. Jednak w kolejnych akcjach nie przebili się przez blok gospodarzy.

Ekipa Vervy poszła za ciosem. Trener Jastrzębskiego Węgla próbował ratować wynik, wprowadzając na boisko Eemi Tervaportiego i Jakuba Buckiego. Jego zawodnicy starali się doprowadzić do remisu, ale nie byli w stanie zatrzymać na siatce ani Bartosza Kwolka ani Michała Superlaka.

W tie-breaku Jastrzębski Węgiel prowadził od pierwszej akcji 5:4. Skuteczny w ataku był Mohamed Al Hachdadi i przy zmianie stron przyjezdni mieli trzy oczka przewagi 8:5. W drugiej części seta uaktywnił się Louati i różnica między zespołami wzrosła 11:6. W końcówce podopieczni Luka Reynoldsa byli już nie do zatrzymania. Blok Michała Szalachy zakończył spotkanie.

Verva Warszawa - Jastrzębski Węgiel 2:3 (21:25, 17:25, 25:17, 25:20, 9:15)
Verva: Trynidad, Kwolek, Wrona, Superlak, Szalpuk, Nowakowski, Wojtaszek (libero) - Król, Grobelny, Kozłowski, Ziobrowski.
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Szymura, Szalacha, Al Hachdadi, Louati, Gladyr, Popiwczak (libero) - Bucki, Fornal, Gierżot, Tervaportti.