ZAKSA wygrała w Szopienicach. Play-off oddalił się od GKS-u

FOTO: plusliga.pl FOTO: plusliga.pl

Siatkarze GKS-u Katowice nie wykorzystali porażki Indykpolu AZS Olsztyn i nadal muszą walczyć o miejsce w pierwszej ósemce sezonu zasadniczego PlusLigi. Drużyna trenera Grzegorza Słabego przegrała w Szopienicach z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Przed rozpoczęciem spotkania wielu zastanawiało się, w jakim zestawieniu wyjdą na to spotkanie goście. Okazało się, że trener Nikola Grbić posłał do boju najsilniejszy skład, który poradził sobie dokładnie tak, jak przyzwyczaił kibiców od startu sezonu. Kędzierzynianie grali skutecznie w pierwszej akcji, bronili i wyprowadzali kontry. Katowiczanie podjęli walkę, lecz i tak przegrali do 20. Zatrzymano atakującego Jakuba Jarosza, a już po pierwszej partii na ławkę trafili Adrian Buchowski i Emanuel Kohut.

Trener Grbić miał jednak dodatkowy plan na to spotkanie i w drugiej odsłonie, gdy jego drużyna wyraźnie prowadziła, zaczął robić zmiany. Na boisku pojawili się: Bartłomiej Kluth, Dominik Depowski i Krzysztof Rejno, później także Adrian Staszewski. ZAKSA dograła drugiego seta i ze zmianami rozpoczęła trzecią odsłonę. W niej GKS zaczął bardzo dobrze i przy wysokim prowadzeniu rywali trener Grbić postanowił wrócić na boisko podstawowych przyjmujących. Pozostał dobrze grający Kluth, który imponował siłą ataku. W ekipie GKS bardzo dobra zmianę dał Wiktor Musiał, który pomógł drużynie w wygraniu tego seta i przedłużeniu szans na wyrwanie punktów liderowi PlusLigi.

Goście nie mieli jednak zamiaru przedłużać walki i w czwartym secie kontrolowali przebieg wydarzeń, pozwalając GKS-owi zbliżyć się co najwyżej na dwa punkty. Ostatecznie ZAKSA wygrała do 23

GKS Katowice - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (20:25, 19:25, 25:19, 23:25)
GKS: Firlej, Kwasowski, Zniszczoł, Jarosz, Buchowski, Kohut, Watten (libero) - Musiał, Ogórek (libero), Szymański, Nowakowski.
ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Kochanowski, Kaczmarek, Semeniuk, Smith, Zatorski (libero) - Staszewski, Kluth, Depowski, Prokopczuk, Rejno.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami