Siatkarze GKS-u Katowice skończyli sezon na dziewiątym miejscu

Udanie zakończyli sezon siatkarze GKS-u Katowice. Po dwóch zwycięstwach nad Indykpolem AZS Olsztyn drużyna trenera Grzegorza Słabego została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu w PlusLidze.

Katowiczanie pokazali charakter. Wprawdzie wygrali pierwszego seta w Olsztynie, ale w dwóch kolejnych bezapelacyjnie górowali gospodarze. W końcówce czwartej partii, kiedy zanosiło się na to, że o tym która z tych drużyn ukończy sezon na dziewiątym miejscu zadecyduje złoty set, GKS zdołał przełamać ekipę AZS-u i doprowadzić do tie-breaka. Dla podopiecznych trenera Słabego był to już dziewiąty pięciosetowy pojedynek w tym sezonie. Po zaciętej walce udało im się go rozstrzygnąć na swoją korzyść.

W pierwszym spotkaniu w Katowicach GKS wygrał 3:1 i to zespół z Górnego Śląska zajął dziewiątą lokatę. Piątkowy mecz był ostatnim dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w hali Urania, która będzie poddana gruntownemu remontowi. Akademicy mają powrócić do Hali Urania w 2023 roku.

Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 2:3 (26:28, 25:18, 25:14, 25:27, 16:18)
AZS: Stępień, Schott, Woch, Schulz, Żaliński, Concepcion, Gruszczyński (libero) - Andringa, Wolański.
GKS: Firlej, Buchowski, Zniszczoł, Jarosz, Szymański, Kohut, Ogórek (libero) - Musiał, Kwasowski, Drzazga, Nowosielski.