Pomarańczowi już w półfinale! Pewna wygrana Jastrzębskiego Węgla w Zawierciu

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zapewnili sobie awans do półfinału PlusLigi w sezonie 2020/2021. Jastrzębianie po raz drugi pokonali w ćwierćfinale drużynę Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Pomarańczowi pojechali do Zawiercia świadomi stawki drugiego meczu ćwierćfinałowego. Po wygranej we własnej hali potrzebowali jeszcze jednego zwycięstwa, by dostać się do strefy medalowej. Początek spotkania przebiegał pod dyktando podopiecznych trenera Andrei Gardiniego. W końcówce premierowej partii seta goście popełnili kilka prostych błędów a zawiercianie potrafił to wykorzystać i udanym blokiem na Łukaszu Wiśniewskim zakończyć pierwszą partię.

Trener Gardini wykazał się cierpliwością i nie dokonał żadnych zmian na drugiego seta. To się bardzo szybko opłaciło, bowiem słabo grający dotychczas Jurij Gładyr, w drugim secie zaczął kapitalnie serwować. Jego seria sprawiła, że goście wyszli na prowadzenie 11:5. I tego prowadzenia nie oddali już do końca, cały czas wywierając ogromną presję zagrywką. Trener Igor Kolaković zdecydował, by Grzegorz Bociek zastąpił Mateusza Malinowskiego (skończył niewiele ataków). To miał być impuls, który pozwoli gospodarzom wrócić do walki w trzecim secie. Tyle tylko, że rywale nie przestawali strzelać z zagrywki, a gospodarze musieli sobie radzić z niedogranej piłki – wprowadzony na boisko Gjorgi Gjorgiew. Jastrzębski wypracował kilka punktów przewagi i nie oddał ich do końca. Od awansu do półfinału dzielił drużynę Gardiniego już tylko jeden set.

Czwarta odsłona to walka gospodarzy o zostanie w meczu. Liderem Aluronu stał się Bociek, który kończył ataki i mocno zagrywał. Jednak jeszcze lepiej prezentował się Mohamed Al Hachdadi, który pomagał swojemu rozgrywającemu w najważniejszych momentach. Gospodarze doprowadzili nawet do remisu po 18, jednak potem bardzo dobrze w bloku zagrał doświadczony Wiśniewski. Goście nie zmarnowali okazji i wygrali po raz drugi.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3 (26:24, 18:25, 23:25, 22:25)
Warta: Cavana, Niemiec, Malinowski, Magatutia, Flavio, Żurek (libero) - Gjorgiew, Bociek, Halaba, Kania.
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Szymura, Al Hachdadi, Louati, Wiśniewski, Popiwczak (libero) - Kosok, Bucki.