Słoweniec się rozmyślił. Tine Urnaut nie będzie grał w Jastrzębskim Węglu

Słoweniec się rozmyślił. Tine Urnaut nie będzie grał w Jastrzębskim Węglu

Słoweński siatkarz Tine Urnaut, mimo że podpisał kontrakt, nie będzie grał w drużynie Jastrzębskiego Węgla. Zawodnik zwrócił się do klubu z prośbą o rozwiązanie – na zasadzie porozumienia stron – umowy. Wybrał bowiem bardziej intratną pod względem finansowym ofertę rosyjskiego Zenita Sankt Petersburg.

Zarząd mistrzów Polski w oficjalnym komunikacie potwierdził krążącą w siatkarskim środowisku od kilku dni informację o rozwiązaniu umowy z kapitanem reprezentacji Słowenii. Czytamy w nim: "Przyznajemy, że czujemy się tą sytuacją mocno zaskoczeni i zdegustowani, gdyż Tine Urnaut zawarł z Jastrzębskim Węglem umowę, która miała obowiązywać na dwa najbliższe sezony. Transfer słoweńskiego zawodnika do naszego klubu został oficjalnie ogłoszony przez nasz Klub w dniu 10 czerwca 2021 roku. W materiale wideo przygotowanym z tej okazji, dostępnym na naszym klubowym kanale w serwisie internetowym YouTube słoweński przyjmujący mówi między innymi: „Główny powód, dla którego zdecydowałem się podpisać kontrakt z Jastrzębskim Węglem, to wysokie ambicje jakie posiada ten Klub. Jest to również dla mnie wielka motywacja”. Aktualnie Tine Urnaut nie zamierza bronić barw Jastrzębskiego Węgla, gdyż chce występować w rosyjskim klubie Zenit Sankt Petersburg. Swoją decyzją kapitan reprezentacji Słowenii postawił nasz klub w bardzo trudnej sytuacji. Urnaut miał być jedną z kluczowych postaci w zespole dowodzonym przez trenera Andreę Gardiniego. Drużyna została zbudowana na nadchodzący sezon z myślą o obronie tytułu mistrzowskiego, wywalczonego w tym roku przez nasz klub. Brak Urnauta w składzie może wpłynąć niekorzystnie na realizację tego celu. Jako zarząd przyjęliśmy jednak zasadę, że współpracujemy wyłącznie z ludźmi, którzy na pierwszym miejscu stawiają dobro naszego klubu. Jako że kapitanowi reprezentacji Słowenii reguła ta wydaje się być obca, wyraziliśmy zgodę na odejście zawodnika do rosyjskiego klubu. Jednocześnie wyrażamy naszą głęboką dezaprobatę dla tego typu praktyk, tym bardziej że jako Klub mamy przykre doświadczenia z przeszłości w tym zakresie. Jak głosi łacińska sentencja: „Pacta sunt servanda” („Umów należy dotrzymywać”). Zachowanie Tine Urnauta uznajemy za nieprofesjonalne, nieetyczne i naszym zdaniem nie przystoi kapitanowi reprezentacji swojego kraju.
Jak wiadomo, w lipcu rynek transferowy jest praktycznie zamknięty. Zwłaszcza jeśli chodzi o graczy na wysokim poziomie. Pomimo tego, iż otrzymaliśmy zadośćuczynienie od rosyjskiego klubu i mamy zabezpieczone środki na ten cel, to znalezienie na tym etapie wartościowego zmiennika nie jest dla naszego klubu rzeczą łatwą."

Warto przypomnieć, że przed kilku laty w podobny sposób zachował się reprezentant Francji Kevin Tillie, który mając podpisany kontrakt z Pomarańczowymi postanowił skorzystać z oferty Chińczyków i również rozwiązał kontrakt z Jastrzębskim Węglem.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami