Jastrzębski Węgiel szybko uporał się z Cuprum Lubin

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pewnie pokonali Cuprum Lubin. Zaciętą walkę kibice oglądali jedynie w pierwszym secie tego starcia, dwa kolejne przebiegły pod znakiem dominacji mistrzów Polski.

Początkowo pierwszy set toczył się przy przewadze jastrzębian. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego w końcówce. Najpierw dwoma asami serwisowymi popisał się Remigiusz Kapica, później punktowy blok dołożył Florian Krage i był remis 23:23. Seta zwieńczyła zacięta rywalizacja na przewagi, w której obie drużyny miały szanse rozstrzygnięcia seta na swoją korzyść. Wygrali go po 35 minutach walki goście, a ostatni punkt zdobył Tomasz Fornal.

W drugiej partii podobnych emocji nie było. Zdeprymowani porażką lubinianie jedynie do stanu 6:7 dotrzymywali kroku przeciwnikom. Później poszła punktowa seria i mistrzowie Polski odskoczyli na sześć oczek. Goście mieli zdecydowaną przewagę w ataku, lepiej punktowali blokiem, lepiej też przyjmowali. Trzecia odsłona również nie przyniosła zaciętej walki. Gospodarze do pewnego momentu próbowali nawiązać wyrównaną walkę, ale później jastrzębianie uzyskali znaczącą przewagę.

Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 0:3 (28:30, 18:25, 17:25)
Cuprum: Sekita, Ferenas, Krage, Kapica, Waliński, Pietraszko, K. Szymura (libero) - Sas (libero), Bociek, Stępień, Maruszczyk, Gunia.
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal, Wiśniewski, Hadrava, Szymura, Gladyr, Popiwczak (libero) - Tervaportti, Dryja.