Drugi mecz mecz finałowy PlusLigi też dla ZAKSY

Drugi mecz mecz finałowy PlusLigi też dla ZAKSY

Po niezwykle emocjonującym meczu siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali drugi finałowy mecz PlusLigi z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3. Ten wynik oznacza, że kędzierzynianom do zdobycia tytułu mistrza Polski brakuje już tylko jednego zwycięstwa.

Początek meczu należał do gości, którzy szybko objęli prowadzenie 4:1. Później jednak jastrzębianie opanowali nerwy i wskoczyli na wysokie obroty. Po zagrywce Jurija Gladyra Pomarańczowi odskoczyli rywalom na dystans czterech punktów. 

W drugim secie ZAKSA się przebudziła i mimo całkiem przyzwoitej gry jastrzębian, zaczęła dominować. Świetnie dysponowany byli skrzydłowi, a kapitalną robotę wykonywał David Smith. Kędzierzynianie wygrali do 16 i wydawało się, że przejmą kontrolę nad spotkaniem.

Gospodarze mają jednak w swoim składzie kilku znakomitych rezerwowych. Sytuację odwrócił Trevor Clevenot, który zmienił Rafała Szymurę – wcześniej Jana Hadravę zastąpił Stephen Boyer. Francuzi pomogli swojej drużynie w wygranej w trzeciej, najciekawszej odsłonie. Walka trwała do końca, ostatecznie Jastrzębski Węgiel utrzymał do końca kilka punktów przewagi i wyszedł na prowadzenie w spotkaniu 2:1. To, co stało się w kolejnym secie było trudne do zrozumienia – na początku kilku ataków nie skończył Boyer, a ZAKSA poszła za ciosem i dosłownie zmiotła rywala z boiska, wygrywając do 12! O wszystkim miał zdecydować tie-break.

W piątej partii było kilka zwrotów akcji, jednak minimalną przewagę mieli przez cały czas przyjezdni. W ekipie z Jastrzębia-Zdroju nie zawodził lider – Fornal zdobył w sumie 23 punkty (20 na 32 w ataku), ale w ZAKSIE atak rozłożył się na kilku graczy – Łukasza KaczmarkaKamila Semeniuka. W samej końcówce, walce na przewagi kluczowa była akcja Norberta Hubera, który zatrzymał Hadravę i dał swojej drużynie drugie zwycięstwo w wielkim finale PlusLigi.

Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:20, 16:25, 25:22, 12:25, 16:18)
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal, Wiśniewski, Hadrava, Szymura, Gladyr, Popiwczak (libero) - Boyer, Tervaportti, Clevenot.
ZAKSA: Janusz, Sliwka, Huber, Kaczmarek, Semeniuk, Smith, Shoji (libero) - Rejno, Kluth, Żaliński.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami