Jastrzębski Węgiel nie ma już zakazu dokonywania transferów

Jastrzębski Węgiel nie ma już zakazu dokonywania transferów

Jastrzębski Węgiel może rejestrować zagranicznych zawodników – poinformowała PAP Anna Manuelian z działu komunikacji międzynarodowej federacji siatkówki (FIVB). Oznacza to, że z wicemistrza Polski został zdjęty zakaz transferów.

Został on orzeczony przez FIVB w związku z brakiem rozliczenia się klubu z byłym zawodnikiem Salvadorem Hidalgo Olivą. Kubańczyk na początku 2019 roku przeszedł do tureckiego Fenerbahce Stambuł, a polski klub wypowiedział mu kontrakt. Od tego momentu trwał finansowy spór. Ostatecznie w maju 2022 FIVB przyznał zawodnikowi odszkodowanie. Jastrzębski Węgiel nie zapłacił go w terminie, powołując się na przeszkody formalne (zaległości podatkowe przyjmującego). To z kolei poskutkowało zakazem potwierdzenia zagranicznych siatkarzy, których w składzie ekipy trenera Marcelo Mendeza jest pięciu.

Jastrzębski klub musi teraz dopełnić formalności związanych z rejestracją zawodników, by w pełnym składzie przystąpić do inaugurujących sezon 2022/2023 Plusligi derbów z GKS-em Katowice. Spotkanie to ma zostać rozegrana już w najbliższy piątek (30 września).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami