Drugie zwycięstwo w sezonie Jastrzębskiego Węgla

Drugi mecz i drugie zwycięstwo: Jastrzębski Węgiel pokonał Indykpol AZS Olsztyn w drugiej kolejce rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Tym razem jednak wygrana nie przyszła Pomarańczowym łatwo.

Jeśli ktoś spodziewał się, że w meczu z ekipą z Olsztyna faworyzowani jastrzębianie odniosą łatwe zwycięstwo to był w dużym błędzie. Goście od początku postawili na niezwykle agresywną zagrywkę, z którą przyjmujący Pomarańczowych nie potrafili sobie w żaden sposób poradzić. Dość powiedzieć, że w premierowym secie AZS zdobył aż sześć punktów serwisem. Benjamin Toniutti zmuszony był biegać za piłką po całym boisku, a co za tym idzie nie rozgrywał jej, a jedynie czytelnie wystawiał do swoich atakujących. To musiało się odbić na słabszej skuteczności. I od razu znalazło odbicie w wyniku tej partii.

Obraz gry nie uległ w drugiej partii. Cały czas gra toczyła się z przewagą gości. Jastrzębianie po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie kiedy to skuteczny atak wyprowadził Stephen Boyer i zrobiło się 26:25. Zespól trenera Javiera Webera nie zamierzał łatwo składać broni. Kibice zgromadzeni w jastrzębskiej hali byli świadkami emocjonującej wymiany ciosów. Zwycięsko z niej wyszli gospodarze, którzy po doskonałej zagrywce Boyera mogli cieszyć się z doprowadzenia w meczu do wyrównania.

W trzeciej partii podopieczni trenera Marcelo Mendeza przejęli inicjatywę. Inna rzecz, że zagrywka przestała być atutem drużyny ze stolicy Warmii i Mazur. Jastrzębianie mogli wreszcie pokazać pełen wachlarz swoich możliwości w grze ofensywnej. W ataku imponował Boyer. Francuz po trzech setach miał na swoim koncie 17 punktów zdobytych tylko w tym elemencie gry. Sporą cegiełkę w odwrócenie losów meczu dołożył też Trevor Clevenot. Mistrz olimpijski tradycyjnie zdobywał punkty w najtrudniejszych sytuacjach.

Czwarty set okazał się ostatnim. W tej odsłonie dominacja Jastrzębskiego Węgla nie podlegała już dyskusji. Gospodarze do arsenału elementów przynoszących im punkty dołączyli dodatkowo skuteczny blok. W efekcie sięgnęli po komplet punktów.

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (21:25, 32:30, 25:20, 25:18)
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Wiśniewski, Boyer, Gladyr, Popiwczak (libero) - Szymura, Hadrava, Tervaportti, Dębski.
AZS: Tuaniga, Karlitzek, Averill, Butryn, Lipiński, Poręba, Ciunajtis (libero) - Hawryluk (libero). Andringa, Jakubiszak, Jankiewicz.