Rewelacja sezonu pokonana. Jastrzębski Węgiel znów wygrywa

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Zespół trenera Marcelo Mendeza pokonał uznawaną za rewelację bieżącego sezonu PlsuLigi ekipę PSG Stali Nysa. Pomarańczowi pozostają na drugim miejscu w tabeli.

Premierowy set od początku toczył się pod dyktando gości. Zespół trenera Daniela Plińskiego grał skutecznie zarówno w defensywie, jak i w ataku. Nie do zatzrymania dla jastrzębskiego bloku był Tunezyjczyk Wassim Ben Tara. Dobrze spisywał się Michał Gierżot, w kierunku którego gospodarze posyłąli lwią część swoich zagrywek. Popmarańczowi starali się gonić rywali, ale ci wytrztymali ciśnienie i objęli prowadzenie w meczu.

Obraz gry niewiele się zmienił w pierwszych fragmentach drugiej partii. Ku zaskoczeniu kibiców zgromadzonych w jastrzębskiej hali widowiskowo-sportowej ekipa z Nysy nie zamierzała odpuszczać. Dopiero seria zagrywek Benjamina Toniuttiego i Trevora Clevenota, które odrzuciły gości od siatki, sprawiła, że jastrzębianie wypracowali sobie bezpieczną przewagę i doprowadzili do remisu.

W trzecim secie zapachniało sensacją. W pewnym momencie Stal prowadziła już 12:6 i wydawało się, że zmierza ku wygranej. Seria świetnych zagrywek Tomasza Fornala (trzy asy) sprawiła, że gra się wyrównała. Końcówka, w której decydujące piłki należały do Jana Hadravy, przyniosła wygraną zespołowi Jastrzębskiego Węgla.

Mimo wyrównanego początku czwartej odsłony, to Jastrzębski Węgiel szybko odskoczył na przewagę pięciu "oczek" (12:7), która następnie wzrosła do ośmiu, a skończyła się dziewięcioma punktami przewagi. Gospodarze niedzielnego meczu po wygranej 3:1 awansowali na pozycję wicelidera.

Jastrzębski Węgiel - PSG Stal Nysa 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 25:16)
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal, M'Baye, Boyer, Clevenot, Gladyr, Popiwczak (libero) - Dębski, Hadrava, Szymura.
Stal: Żukowski, Gierżot, Zerba, Ben Tara, Kwasowski, Jankowski, Biniek (libero) - Dębiec (libero), Grauoi, Buszek, Miyaura, Kramczyński.