Szkoda punktu - Jastrzębski Węgiel po pięciosetowym boju wygrywa w Kielcach

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zachowali miano niepokonanych, mimo że przegrywali w Kielcach z Effectorem już 0:2.

Jastrzębianie byli faworytami tego spotkania. Jednak niespodziewanie przez dwa pierwsze sety warunki gry dyktowali gracze Effectora. Nie wiadomo czy było to konsekwencją zlekceważenia przeciwników przez podopiecznych trenera Marka Lebedewa, czy też doskonałej postawy gospodarzy.

Pomarańczowi dopiero w trzeciej odsłonie wzięli się do roboty. Łatwo wygrali dwie kolejne partie i doprowadzili do tie-breaka. W nim obie drużyny stoczyły zacięty bój o każdy punkt. W końcówce jastrzębianie wypracowali sobie trzypunktową przewagę (14:11) i mimo pościgu graczy z Kielc, nie dali sobie odebrać zwycięstwa.

Effector Kielce - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:22, 25:22, 14:25, 15:25, 13:15)
Effector: Wohlfahrstatter, Komenda, Wachnik, Pawliński, Andrić, Maćkowiak, Sobczak (libero) - Formela, Orobko, Antosik, Więckowski.
JW: Muzaj, Kampa, Kosok, Sobala, Oliva, Touzinsky, Popiwczak (libero) - Boruch, De Rocco, Bachmatiuk.

W czwartek Skra Bełchatów bez straty seta pokonała w Szczecinie Espadon, a w innym, piątkowym meczu Asseco Resovia wygrała 3:1 z Lotosem Trefl Gdańsk.