Piłka do piłki nożnej - gdzie szukać, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Piłka do piłki nożnej - gdzie szukać, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Niezależnie od tego czy grasz w piłkę nożną amatorsko, czy na zawodowym poziomie, zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na grę ma wybór odpowiedniej piłki do piłki nożnej. Mimo, iż na rynku dostępnych jest wiele modeli piłek do piłki nożnej, nie wszystkie z nich zagwarantują Tobie najlepsze rezultaty podczas gry.

Piłka do gry powinna posiadać szereg odpowiednich właściwości i najlepiej, żeby pochodziła od znanego producenta. Jeżeli szukasz najlepszej piłki do piłki nożnej, koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej piłki. Dowiedz się również, gdzie udać się po zakup profesjonalnego sprzętu, akcesoriów i odzieży piłkarskiej. Czytaj dalej!

Piłka do piłki nożnej - na co zwrócić uwagę? 

Piłka do piłki nożnej to nie tylko znana marka i interesujący design, ale przede wszystkim cała masa właściwości, takich jak chociażby rozmiar i przeznaczenie, na które trzeba zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu. Zanim więc sięgniesz po atrakcyjną piłkę marki adidas, Nike czy Puma, sprawdź kilka ważnych kwestii. 

Po pierwsze, ogromne znaczenie ma rozmiar i waga piłki. Ze względu na to kryterium wyróżniamy kilka ustandaryzowanych rozmiarów piłek, gdzie każda z nich przeznaczona jest do czego innego. Najpopularniejszym i najczęściej wybieranym modelem przez zawodowych piłkarzy jest piłka do piłki nożnej w rozmiarze 5, o wadze w przedziale 415-445 gramów. Jest to też standardowy rozmiar piłki, którą najlepsi zawodnicy z całego świata rozgrywają kluczowe mecze. Piłka do piłki nożnej w rozmiarze 4 skierowana jest głównie do amatorskich graczy oraz tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją wielką, piłkarską przygodę. Taka piłka waży ok. 350-390 gramów. Piłka do piłki nożnej w rozmiarze 3, to piłka przeznaczona głównie dla najmłodszych graczy, dla których najważniejsza jest dobra zabawa. Waga takiej piłki to od 280 do 320 gramów. 

Przy wyborze piłki do piłki nożnej warto również zastanowić się chwilę nad tym, na jakiej powierzchni częściej będziemy grać. Piłka do gry na hali będzie cechowała się innymi właściwościami niż piłka do gry na boiskach z naturalną murawą. jaka jest główna różnica między tymi dwiema piłkami? Piłki do gry na hali są wykonane z twardszego materiału, dzięki czemu odbijają się od ziemi znacznie słabiej, niż ma to miejsce w przypadku piłek do gry na boisku naturalnych. 

Co do marki piłki do piłki nożnej, to tutaj wybór zależy wyłącznie od osobistych preferencji każdego zawodnika. Warto jednak mieć na uwadze, że jeżeli chce się grać jak profesjonalista, to należałoby wybrać piłkę marki adidas. Te piłki są obecnie jednymi z najpopularniejszych i najczęściej używanych piłek do piłki nożnej na światowych stadionach, a mecze nimi rozgrywają największe gwiazdy światowego futbolu takie jak: Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski i Zlatan Ibrahimović. 

Wybór odpowiedniego sklepu piłkarskiego, w którym kupisz niezbędną odzież i akcesoria do gry w piłkę nożną wcale nie musi być taki skomplikowany. Jeżeli szukasz profesjonalnego sklepu piłkarskiego, w którym kupisz markowe produkty, takie jak piłka do piłki nożnej to koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu: https://futbolsport.pl/pilki-nozne. W tym profesjonalnym sklepie piłkarskim znajdziesz wszystko co potrzebne do gry w piłkę nożną, niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania. 

Specjaliści z Futbolsport chętnie doradzą Tobie przy wyborze kluczowych elementów do gry, takich jak chociażby piłka do piłki nożnej. Wybieraj spośród asortymentu czołowych sportowych marek: adidas, Nike, Joma, Puma oraz Mizuno. Jeżeli jesteś miłośnikiem piłki nożnej, zawodowym lub amatorskim graczem, zagorzałym kibicem lub po prostu człowiekiem, który nie wyobraża sobie dnia bez piłki nożnej, to oferta sklepu Futbolsport jest skierowana właśnie do Ciebie. Już teraz sprawdź najnowsze promocje i kolekcje dostępne w sklepie. 

 

 

Artykuł sponsorowany

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami