Fin Risto Dufva nowym trenerem hokejowej GieKSy

FOTO: gkskatowice.eu/accredito.com FOTO: gkskatowice.eu/accredito.com

Risto Dufva został nowym trenerem hokeistów Tauron KH GKS Katowice. Fin porozumiał się z katowickim klubem w sprawie rocznego kontraktu.

56-letni szkoleniowiec ma za sobą wiele lat pracy na ławce trenerskiej i niezwykle bogate doświadczenie. W sezonie 2008/2009 fińskiej ligi został wybrany najlepszym szkoleniowcem sezonu w Finlandii zdobywając także mistrzostwo ligi. Na swoim koncie ma także sukcesy z reprezentacją Finlandii, dla której pracował w roli asystenta zdobywając srebro oraz brąz igrzysk olimpijskich, a także srebro i brąz mistrzostw świata. Przez ostatni rok pracował w Polsce w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski jako trener–konsultant. W najbliższym sezonie obejmie drużynę Tauron KH GKS-u Katowice.

- Decyzja o wyborze trenera Risto Dufvy została podjęta po bardzo długiej i głębokiej analizie. To musiała być bardzo dobrze przemyślana decyzja i zweryfikowana pod wieloma aspektami dotyczącymi m.in. doświadczenia i stażu trenerskiego, znajomości polskiego hokeja, koncepcji rozwoju drużyny, warsztatu trenerskiego i metod treningowych oraz. co było bardzo ważne, zaangażowania w proces szkoleniowy grup młodzieżowych. Bardzo ważne były kontakty oraz znajomość rynku transferowego, a ta jest u trenera Duvy bardzo imponująca. Jestem przekonany do pomysłu trenera na budowę zespołu i metod treningowych, jedyną wątpliwość mogłem mieć do kwestii jego motywacji. Risto przekonał mnie tym, że nowe środowisko, w którym przyjdzie mu pracować, stanowi dla niego kolejne wyzwanie i bodziec do dalszego rozwoju sportowego - mówi Wojciech Tkacz, dyrektor sportowy GKS-u.

- To dla mnie odpowiedni moment, by związać się z Tauron KH GKS-em Katowice. Bardzo się cieszę, że tu jestem. Pracuję w roli szkoleniowca już 29 lat, z czego większość czasu spędziłem w Finlandii będąc częścią różnych klubów, a także reprezentacji narodowej. W Katowicach chcę zmienić jedną rzecz, mianowicie wszystko. Wiem, że Polska Hokej Liga zmieniła format i stała się jeszcze bardziej otwarta na obcokrajowców. Jednak dla mnie ważne będzie to, by wykorzystać zawodników z Polski - mówi Dufva.

Asystentem trenera pozostanie Piotr Sarnik. Do sztabu szkoleniowego dołączy również fiński trener Tommi Satosaari, który będzie odpowiadał za szkolenia bramkarzy. Kierownikiem technicznym został Kamil Berggruen, a serwisantem pozostanie Grzegorz Matczak.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami