Jacek Paszulewicz trenerem GKS-u Katowice

Jacek Paszulewicz trenerem GKS-u Katowice

Nowym szkoleniowcem "GieKSy" został były trener Olimpii Grudziądz, który podpisał w Katowicach roczną umowę z możliwością prolongaty.

Jacek Paszulewicz karierę sportową rozpoczął w Gdańsku reprezentując miejscową Polonię. W trakcie dwunastu lat profesjonalnej gry, występował także w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego, Polonii Warszawa, Śląska Wrocław, Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, Widzewa Łódź, Wisły Kraków i na sam koniec kariery w Górniku Zabrze (sezon 2006/2007). W 107 rozegranych meczach na poziomie Ekstraklasy strzelił 11 bramek. Po zakończeniu gry postanowił spróbować swoich sił na trenerskiej ławce. Przez ostatnie dwa lata pracował w Olimpii Grudziądz.

W trakcie pracy w Grudziądzu dał się poznać jako ekspert od zdobywania punktów wiosną. W rundzie rewanżowej sezonu 2015/2016 Olimpia wywalczyła 28 punktów i była gorsza tylko od Arki Gdynia. Dzięki temu klub uratował się przed spadkiem. Rok później grudziądzanie skończyli drugą część sezonu z dorobkiem 35 punktów, najlepszym w lidze. Warto także odnotować, że Olimpia była na pierwszym miejscu w tabeli Pro Junior System w sezonie 2016/2017 Nice 1 ligi.

Jacek Paszulewicz związał się z GKS-em umową, która będzie obowiązywała przez rok z opcją jej przedłużenia.

- Dokonaliśmy takiego wyboru z uwagi na realizację nowych wyzwań GKS-u. Zmiany będą dotyczyły wielu aspektów funkcjonowania klubu. Nie jest to decyzja przypadkowa, jest dobrze przemyślana - podkreśla Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GKS-u.

Jedną z pierwszych decyzji trenera Jacka Paszulewicza jest przyspieszenie startu przygotowań do rundy wiosennej. Piłkarze rozpoczną je w piątek 12 stycznia.

- Przychodząc do GieKSy, jestem pełen optymizmu. Wiem, że aspiracje i oczekiwania są duże. Nie jest mi to obce i nie boję się wyzwań. Spróbuję dołożyć swoją cegiełkę do tego, by GKS znalazł się w najwyższej klasie rozgrywkowej - mówi nowy opiekun GKS-u.

Za przygotowanie fizyczne piłkarzy GKS-u odpowiedzialny będzie profesor Zbigniew Jastrzębski, który współpracował m.in. z reprezentacją Polski Pawła Janasa. 

źródło: GKS Katowice.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami