Niesamowity finisz GKS-u Tychy. GKS Katowice poległ w ostatniej minucie - wyniki 16. kolejki Fortuna 1. ligi

GKS Katowice do 90. minuty prowadził z Wisłą Kraków 2:1. Jednak w doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli dwa gole i podopieczni trenera Rafała Góraka wrócili spod Wawelu bez punktów. GKS Tychy przegrywał już 0:2 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, ale po niesamowitej końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Mecz w Krakowie rozpoczął się dla GieKSy fatalnie. Już w 3. minucie gospodarze strzelili gola. Po długim podaniu z głębi pola piłka odbiła się od pleców nieco zaskoczonego Szymona Sobczaka tak, że trafiła wprost pod nogi Goku Romana, który zszedł do środka i precyzyjnym uderzeniem trafił przy lewym słupku. W 57. minucie katowiczanie doprowadzili do wyrównania. Po przechwycie Aleksandra Komora katowiczanie wyszli z szybkim atakiem, po którym Antoni Kozubal zagrał z prawego skrzydła w kierunku Sebastiana Bergiega, a ten wykorzystał fatalny kiks Alana Urygi i w sytuacji sam na sam z Alvaro Ratonem trafił do siatki. Sześć minut później to goście wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Mateusz Mak urwał się pilnującemu go Bartoszowi Jarochowi i uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Wisły.

Wisła grała jednak do końca. W siódmej minucie doliczonego czasu gry minucie Uryga zagrał dokładne długie podanie do Jarocha, ten zszedł nieco do środka i wyłożył futbolówkę Patrykowi Gogółowi, a ten doprowadził do wyrównania. Kilkadziesiąt sekund później krakowianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Sobczak dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, a Angel Baena Perez popisał się kapitalną główką, trafiając w okienko bramki, strzeżonej przez Dawida Kudłę

Wisła Kraków - GKS Katowice 3:2 (1:0)
1:0 - Roman, 3 min.
1:1 - Bergier, 57 min.
1:2 - Mak, 63 min.
2:2 - Gogół, 90 min.
3:2 - Baena, 90 min.
GKS Katowice: Kudła – Wasielewski (89. Brzozowski), Janiszewski, Jędrych, Komor, Rogala – Błąd (72. Marzec), Repka, Kozubal (89. Figiel), Mak (89. Shibata) – Bergier (83. Arak).

W niesamowitych okolicznościach GKS Tychy pokonał drużynę z Niecieczy. W pierwszej połowie minimalną przewagę w posiadaniu piłki miała Termalica. Goście przed przerwą dwukrotnie znaleźli drogę do siatki. Za każdym razem z rzutów karnych. Oba uderzenia z jedenastu metrów wykorzystał Wiktor Biedrzycki. Do przerwy drużyna przyjezdnych prowadziła 2:0.

W drugiej połowie tyszanie starali się odrabiać straty. O ile przed przerwą nie oddali celnego strzału, tym razem częściej testowali umiejętności bramkarskie Tomasza Loski. W 61. minucie gola kontaktowego strzelił Daniel Rumin. Wynik przez długi czas nie ulegał zmianie aż do... doliczonego czasu. W 98. minucie wyrównał z rzutu karnego Wiktor Żytek, natomiast w 14. minucie doliczonego czasu wynik ustalił Bartosz Śpiączka. GKS Tychy wygrał ostatecznie 3:2.

GKS Tychy – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:2 (0:2)
0:1 – Biedrzycki, 25 min. (karny)
0:2 – Biedrzycki, 45 min. (karny)
1:2 – Rumin, 62 min.
2:2 – Żytek, 90. min (karny)
3:2 – Śpiączka, 90 min.
GKS Tychy: Kikolski – Budnicki, Nedić, Dijakovic (89. Dzięgielewski) – Połap (61. Machowski), Żytek, Wojtuszek (89. Mystkowski), Błachewicz (46. Skibicki) – Rumin, Śpiączka, Szpakowski (46. Niewiarowski).