Efektowne zwycięstwo GKS-u Jastrzębie - wyniki 24. kolejki e Winner II ligi

W efektowy sposób rozprawili się z drużyną Raduni Stężyca piłkarze GKS-u Jastrzębie. Gospodarze strzelili cztery gole nie tracąc przy tym jednego. Dla jastrzębian było to drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej rozgrywek eWinner II ligi.

Od początku spotkania drużyna trenera Grzegorza Kurdziela narzuciła swój styl gry i co kilka lub kilkanaście minut tworzyła groźne sytuacje pod bramką Raduni. Pierwszy gol padł w 15. minucie gry, kiedy to po rzucie rożnym największym sprytem przed bramką gości wykazał się Dariusz Kamiński i z bliska wepchnął piłkę do bramki. Sześć minut później na tablicy wyników było już 2:0, a bramka padła ponownie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tym razem na listę strzelców wpisał się strzałem głową Przemysław Lech.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Od samego początku mocno przycisnął GKS, momentami nawet zamykając Radunię w polu karnym. Dwukrotnie bliski zdobycia swojego pierwszego gola w zielono-czarno-żółtych barwach był Ricardo Vaz, ale najpierw trafił w słupek, a następnie minimalnie chybił. W 62. minucie przed polem karnym piłkę przejął Daniel Stanclik i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Kacpra Tułowieckiego, podwyższając prowadzenie GKS-u. Wynik meczu na 4:0 ustalił w 87. minucie Vaz.

GKS Jastrzębie - Radunia Stężyca 4:0 (2:0)
1:0 - Kamiński, 14 min.
2:0 - Lech, 21 min.
3:0 - Stanclik, 61 min.
4:0 - Vaz, 87 min.
GKS Jastrzębie: Antkowiak – Boruń, Golak, Zacharczenko (60. Joao Guilherme), Witkowski – Kamiński (83. Jadach), Lech, Szymczak (66. Mucha), Vaz – Zych, Stanclik (83. Ali).

Wyniki pozostałych spotkań 24. kolejki:

Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)
0:1 - Gabrych, 32 min.

Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 1:2 (0:0)
0:1 - Bojas, 48 min.
0:2 - Łysiak, 68 min.
1:2 - Sułkowski, 77 min. (karny)

Hutnik Kraków - Zagłębie II Lubin 1:0 (0:0)
1:0 - Serafin, 76 min. (karny)

Wisła Puławy - Polonia Warszawa 0:2 (0:1)
0:1 - Bajdur, 45 min.
0:2 - Fadecki, 68 min. (karny)

Stomil Olsztyn - Motor Lublin 2:1 (1:0)
1:0 - Krawczun, 27 min.
2:0 - Kośmicki, 79 min.
2:1 - Król, 85 min. (karny)

Mecze Lech II Poznań - Garbarnia Kraków i Śląsk II Wrocław - Górnik Polkowice przełożone na 5 kwietnia. Mecz Pogoń Siedlce - KKS 1925 Kalisz przełożony na 12 kwietnia.

1.  Kotwica Kołobrzeg 24 45 36-23
2.  KKS 1925 Kalisz 23 42 45-28
3.  Polonia Warszawa 24 42 39-26
4.  Olimpia Elbląg 24 41 34-23
5.  Znicz Pruszków 24 41 36-28
6.  Stomil Olsztyn 24 40 35-25
7.  Wisła Puławy 24 38 41-29
8.  Motor Lublin 24 34 33-31