Wiosną w ZINA IV lidze zagra tylko jedna Odra. W Wodzisławiu w końcu się dogadali

FOTO: odra.wodzislaw.pl FOTO: odra.wodzislaw.pl

Po ponad dziesięciu latach podziałów i wzajemnych animozji w końcu środowisko piłkarskie w Wodzisławiu Śląskim znalazło kompromisowe rozwiązanie. W rundzie wiosennej rozgrywek ZINA IV ligi wystartuje już tylko Odra Wodzisław. Z rozgrywek zostanie wycofany zespół MKP Odry Centrum Wodzisław.

Dokument o współpracy pomiędzy wodzisławskimi klubami został podpisany 4 stycznia 2021 roku, aczkolwiek dopiero 18 stycznia obie delegacje po spotkaniu z prezydentem miasta Mieczysławem Kiecą i wiceprezydent Izabelą Kalinowską postanowiły oficjalnie ogłosić porozumienie we współpracy od dnia podpisania dokumentu.

Kilka miesięcy temu działacze Odry wyszli z inicjatywą podjęcia współpracy ze środowiskiem piłkarskim w mieście, celem budowania silnej marki Odry Wodzisław. W głównej mierze Odrę Wodzisław w rozmowach reprezentował prawnik, radca prawny dr Czesław Burek, który od marca ubiegłego roku wspiera klub charytatywnie w działaniach organizacyjnych i strukturalnych. Kluczowymi postaciami byli także: Adam Burek, pierwszy trener zespołu seniorów, a od niedawna dyrektor sportowy klubu, Grzegorz Smiatek, prezes klubu i główni sponsorzy klubu.

Współpraca Odry Wodzisław sp. z o. o. z MKP Odrą Centrum Wodzisław ma pozwolić na wzrost poziomu piłki nożnej w Wodzisławiu Śląskim, dzięki ściśle przygotowanym zasadom współdziałania. Odra Wodzisław sp. z o.o. będzie odpowiadać za prowadzenie zespołów seniorskich w mieście, a MKP Odra Centrum za szkolenie dzieci i młodzieży dla Odry Wodzisław co jest uwzględnione z jednym punktów umowy. Kluby będą działać wspólnie dla jednej Odry jednocześnie pozostając osobnymi podmiotami prawnymi.

Celem postawionym na sezon 2020/2021 dla drużyn seniorskich Odry jest awans do III ligi (w przypadku pierwszego zespołu) oraz do klasy A (rezerwy).

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami