Mistrz nie zwalnia tempa. Piast zdobył komplet punktów w Kielcach

Zespół Piasta Gliwice odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. Mimo, że w Kielcach przegrywał z Koroną 0:1, zdołał odwrócić losy meczu i zgarnął pełną pulę. To oznacza, że obrońca tytułu wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Polski.

Mecz rozpoczął się udanie dla gospodarzy, którzy w 14. minucie gry wyszli na prowadzenie. Frantiska Placha bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Petteri Forsell. Gliwiczanie kilkukrotnie starali się odpowiedzieć na gola Korony. To zadanie mogło być ułatwione od 28. minuty rywalizacji za sprawą czerwonej kartki dla Jakuba Żubrowskiego. Pomocnik kielczan dwukrotnie za faule zobaczył żółte kartoniki i musiał opuścić boisko.

W drugiej części meczu mistrzowie Polski długo nie opuszczali połowy gospodarzy. Podopieczni trenera Macieja Bartoszka wyraźnie wycofali się i zagęścili swoje przedpole bramkowe, chcąc bronić korzystnego wyniku. Gliwiczanie dopięli swego w 65. minucie meczu, kiedy to do siatki rywali trafił Sebastian Milewski. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka wpadła do bramki. Mistrzów Polski remis absolutnie nie satysfakcjonował i ruszyli po drugą bramkę. To się udało w 76. minucie, a na prowadzenie gliwiczan wyprowadził niezawodny Jorge Felix. Hiszpan odnalazł piłkę przypadkowo zgraną przez Tiago Alvesa i wpakował ją do siatki. Chwilę później wynik mógł rozstrzygnąć Patryk Tuszyński, ale Marek Kozioł zdążył wybić futbolówkę z linii bramkowej.

- Nie był to dla nas łatwy mecz. W pierwszej połowie, kiedy wydawało się, że zaczęliśmy kontrolować grę, straciliśmy bramkę. To zdeprymowało zespół i nie potrafiliśmy złapać płynności. Po przerwie wyszła już inna drużyna, bardziej zmotywowana. Były strzały na bramkę i szkoda, że nie udało nam się uniknąć nerwowej końcówki, bo mieliśmy sytuacje, żeby zakończyć to spotkanie szybciej. Trudne spotkanie i bardzo cenne punkty, które cieszą - ocenił mecz z Koroną Waldemar Fornalik podczas konferencji prasowej.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:2 (1:0)
1:0 - Forsell, 14 min.
1:1 - Milewski, 65 min.
1:2 - Felix, 76 min.
Korona: Kozioł - Spychała, Kovacević, Tzimopoulos, Gardawski (77. Szymusik) - Gnjatić, Żubrowski - Cebula (67. Papadopulos), Forsell, Pućko (84. Cecarić) - Kiełb.
Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Milewski, Jodłowiec, Hateley, Vida (56. Alves) - Felix (80. Sokołowski), Parzyszek (70. Tuszyński).

Źródło: piast-gliwice.eu