Piast się rozpędza. Gliwiczanie pokonali Lechię Gdańsk

Drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie rozgrywek PKO BP Ekstraklasy odnieśli piłkarze Piasta Gliwice. Zespół trenera Waldemara Fornalika pokonał Lechię Gdańsk 2:0.

W porównaniu do piątkowego meczu przeciwko Górnikowi Zabrze trener Fornalik dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie. Kontuzjowanego Mikkela Kirkeskova zastąpił Jakub Holubek. Na spotkanie z Lechią do kadry meczowej powrócili tacy zawodnicy jak: Kristopher Vida, Patryk Lipski oraz Tomasz Mokwa.

Gospodarze już w pierwszej swojej akcji przedostali się w pole karne gdańszczan i została ona przerwana faulem. Przed szansą na drugą bramkę w drugim kolejnym meczu stanął Jakub Świerczok, który pewnie wykorzystał rzut karny. Mimo tego, że gdańszczanie dłużej utrzymywali się przy piłce to Piast był bardzo konkretny i do bólu skuteczny. Dzięki akcji z lewej strony boiska i dośrodkowaniu Gerarda Badii otwartą drogę do strzelenia gola miał Jakub Czerwiński. Do przerwy gliwiczanie prowadzili różnica dwóch goli.

W drugiej połowie inicjatywa należała do gości. Podopieczni trenera Piotra Stokowca często gościli w okolicach bramki Piasta, ale nie potrafili przełożyć tego na stworzenie sobie stuprocentowej okazji do strzelenia gola. Obrońcy Piasta notowali za to sporo wygranych pojedynków powietrznych, a także skutecznych bloków strzałów.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2:0 (2:0)
1:0 - Świerczok, 3 min. (karny)
2:0 - Czerwiński, 32 min.
Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Malarczyk, Holubek - Sokołowski, Chrapek, Milewski, Badia (70. Jodłowiec)- Steczyk, Świerczok (60. Alves).
Lechia: Alomerović - Fila (84. Maulana Vikry), Tobers, Kopacz, Pietrzak - Kubicki - Saief (74. Mihalik), Conrado (63. Gajos), Kałuziński (63. Żukowski), Haydary (46. Zwoliński) - Paixao.