Piast trafiony w doliczonym czasie gry. Górnik zremisował z Pogonią - wyniki 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Po raz czwarty w tym sezonie piłkarze Piasta Gliwice stracili gola w doliczonym czasie gry. W pojedynku z Rakowem Częstochowa zespół trenera Waldemara Fornalika dał się zaskoczyć w 94. minucie i po strzale Mateusza Wdowiaka przegrał 0:1.

W meczu rozegranym w Częstochowie gracze obu zespołów pomimo trudnych, zimowych warunków starali się konstruować swoje akcje. Do pewnego fragmentu boiska to się udawało, lecz im bliżej bramki, tym bardziej brakowało precyzji. To sprawiało, że w pierwszych czterdziestu pięciu minutach nie odnotowano zbyt wielu strzałów na bramkę.

Gra nieco ożywiła się po zmianie stron, ale nadal emocji było niewiele. Kiedy wszystko wskazywało na podział punktów, w doliczonym czasie gry piłkarze gospodarze wydarli zwycięstwo. Jedyną bramkę piątkowej rywalizacji zdobył Mateusz Wdowiak, który trafił do siatki Piasta również w premierowej kolejce tego sezonu.

Raków Częstochowa - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
1:0 - Wdowiak, 90 min.
Piast: Plach – Konczkowski, Czerwiński, Mosór, Katranis - Sokołowski, Lipski (77. Hateley) - Kądzior (89. Pyrka), Chrapek, Vida – Toril (89. Stojiljković).

Po świetnym meczu Górnik Zabrze zremisował z Pogonią Szczecin. Mimo, że to goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, to bliżej zgarnięcia kompletu punktów byli podopieczni trenera Jana Urbana. Spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy koszmarnie, bo po faulu Grzegorza Sandomierskiego sędzia Tomasz Musiał podyktował rzut karny, który Sebastian Kowalczyk zamienił na gola. Zabrzanie atakowali i ostatniej minucie pierwszej połowie Robert Dadok z linii końcowej boiska nabił piłkę na nogę Luisa Maty, a ta wpadła do bramki Pogoni.

Po zmianie stron Górnik był bliski objęcia prowadzenia, ale Lukas Podolski zamiast strzelać w dogodnej sytuacji podawał do Erika Janży. Zmarnowana okazja zemściła się na gospodarzach w 71. minucie, kiedy to Rafał Janicki stracił piłkę na rzecz Luki Zahovica. Ten zagrał do wpadającego w pole karne Kamila Grosickiego, a ten zdobył drugiego gola dla Pogoni.

Górnik grał do końca. W 87. minucie do dośrodkowania Jesusa Jimeneza doszedł Adrian Gryszkiewicz i doprowadził do wyrównania.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:2 (1:1)
0:1 - Kowalczyk, 6 min. (karny)
1:1 - Mata, 45 min. (samobójczy)
1:2 - Grosicki, 71 min.
2:2 - Gryszkiewicz, 87 min.
Górnik: Sandomierski – Gryszkiewicz, Janicki, Wiśniewski – Janża, Stalmach (60. Dziedzic), Kubica (74. Mvondo), Dadok – Nowak (84. Krawczyk), Podolski (84. Cholewiak) – Jimenez.

Wyniki pozostałych spotkań 18. kolejki:

Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)

2:1 - Szysz, 84 min.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:2 (1:1)

1:0 - Szwoch, 37 min.

godz. 17.30: Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin, godz. 17:30, sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)