[Sparingowa niedziela]: Porażka Piasta w Hiszpanii z mistrzem Rosji, a w Rybniku lepsze Katowice [video]

(foto: Piast Gliwice) (foto: Piast Gliwice)

W swoim pierwszym, hiszpańskim sparingu gliwiczanie przegrali z mistrzem Rosji, natomiast w Rybniku - "GieKSa" okazała się lepsza od miejscowego ROW-u.

W pierwszym meczu rozegranym podczas zgrupowania w Hiszpanii Piast Gliwice przegrał 0:2 z CSKA Moskwa.  "Czerwono Armiejcy" to aktualny mistrz kraju i trzecia drużyną tamtejszej ekstraklasy w bieżącym sezonie. Sparing został rozegrany na boisku w ośrodku Real Club De Golf Campoamor Resort, w którym swoją bazę w Hiszpanii urządziła sobie drużyna z Moskwy. Spotkanie obserwowało około 50 kibiców.

Po pół godzinie wyrównanej gry Timur Żamaletdinow wyszedł po prostopadłym podaniu sam na sam z Jakubem Szmatułą. Zawodnik CSKA strzałem po długim rogu zmusił  bramkarz Piasta po raz pierwszy do kapitualcji. Końcowy rezultat, to efekt skutecznie wyegzekwowanego w 90. minucie rzutu karnego, przez reprezentanta Rosji Sergieja Ignaszewicza.

CSKA Moskwa - Piast Gliwice 2:0 (1:0)
(Żamaletdinow 33, Ignaszewicz, 90 (k.))
CSKA: Czepczugow - Fernandes, A. Berezuckij, Wasin (60 Nababkin), Ignaszewicz, Milanow, Wernbloom, Gordiuszenko (60 Kuchajew, 71 Szczennikow), Golovin, Chalow, Żamaletdinow (46 Ionow).
Piast: Szmatuła (46 Rusov) - Mraz (46 Bukata), Hebert, Pietrowski, Korun (64 Sedlar), Mokwa (64 Moskwik), Żivec (46 Szeliga), Vranjes (64 Sapała), Murawski, Badia (64 Gojko), Papadopulos (79 Flis).

Przebywający na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu wicelider I ligi - GKS Katowice, wygrał w pierwszym sparingu tej zimy z II-ligowym ROW-em 1964 Rybnik 2:0. Już w 4. minucie lewym skrzydłem "urwał się" testowany obrońca Rafał Górecki i płasko dośrodkował w pole karne do Grzegorza Goncerza, który uderzeniem z pierwszej piłki umieścił futbolówkę w siatce.

W 41. minucie ROW mógł i powinien wyrównać, ale Paweł Jaroszewski nie wykorzystał rzutu karnego, który rzutem przy słupku obronił Mateusz Abramowicz! Na drugą połowę obie ekipy wyszły w mocno przemeblowanych składach. W 59. minucie drugie trafienie dla Katowic dołożył Andreja Prokić, który po błędzie obrońcy ROW-u i wyjściu z bramki Kacpra Rosy - ładnym strzałem z woleja ustalił wynik sparingu.

Podopieczni Jerzego Brzęczka przez całe spotkanie dominowali nad II-ligowcem z Rybnika i odnieśli w pełni zasłużoną wygraną. W ROW-ie wystąpił m.in. sprawdzany Damian Gorzawski z zespołu rezerw. Już w środę "Trójkolorowi" zagrają kolejny mecz kontrolny - z opolską Odrą, natomiast rybniczan dopiero w sobotę (28.01) czeka sparing z III-ligowym Pniówkiem Pawłowice.

ROW 1964 Rybnik - GKS Katowice 0:2 (0:1)
(Grzegorz Goncerz 4, Andreja Prokić 59)
ROW 1964: (I połowa) Kajzer - Gojny, Balul, Bober, Cichy, Jaroszewski, Jary, Musiolik, Brychlik, zawodnik testowany, zawodnik testowany.
(II połowa): Rosa - Popiela, Polok, Dudzik, Siwek, Gorzawski, Kalisz, Gładkowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany.
GKS K-ce: (I połowa): Abramowicz - Frańczak, Praznovsky, Garbacik, Górecki, Kramarczyk, Kalinkowski, Zejdler, Goncerz, Grosiak, Lebedyński.
(II połowa) Wierzbicki - Czerwiński, Kamiński, Garbacik, Abramowicz, Małecki, Pielorz, Wołkowicz, Foszmańczyk, Jóźwiak, Prokić.

źródło: inf. własna / 90minut.pl