Transferowy hit Sparty Katowice! Wyróżniony

Transferowy hit Sparty Katowice!

Do walczącej o awans do ZINA IV ligi drużyny Sparty Katowice dołączył Tomasz Hołota. Niespełna 31-letni zawodnik był swego czasu powoływany do reprezentacji Polski przez trenera Adama Nawałkę.

To jest z pewnością transferowy hit Sparty! Hołota jest wychowankiem Stadionu Śląskiego Chorzów, z którego przeszedł w 2008 roku do GKS Katowice. W ciągu czterech lat rozegrał w jego barwach 85 spotkań na poziomie I ligi. W 2012 roku został zawodnikiem Polonia Warszawa, zaś rok później podpisał kontrakt z Śląskiem Wrocław. W latach 2016–2017 był zawodnikiem Arminii Bielefeld. Od 19 maja 2017 występował w  Pogoni Szczecin, a następnie na krótko przeniósł się do Zagłębia Sosnowiec. W sumie nowy zawodnik Sparty ma na swoim koncie 143 spotkania w Ekstraklasie, 110 meczów w I lidze, w których zdobył 19 goli i i zaliczył 12 asyst.

Warto zwrócić uwagę, że to kolejny zawodnik w kadrze Sparty, który w przeszłości reprezentował GKS Katowice na szczeblu centralnym. Hołota dołącza do Sebastiana Gielzy, Bartosza Sobotki, Kamila Bętkowskiego, Kamila Witkowskiego i Aleksandra Januszkiewicza.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami