Mistrz lepszy w pierwszym półfinale
Znacznie zmalały szanse drużyny Jastrzębskiego Węgla na udział w finale rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Pomarańczowi przegrali pierwszy mecz półfinałowy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3.
Znacznie zmalały szanse drużyny Jastrzębskiego Węgla na udział w finale rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Pomarańczowi przegrali pierwszy mecz półfinałowy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3.
Broniąca mistrzowskiego tytułu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie rywalem zespołu Jastrzębskiego Węgla w półfinale rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. W piątek (7 kwietnia) dojdzie do pierwszego starcia.
W meczu ostatniej kolejki fazy zasadniczej PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla pewnie pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz. Zapewnili sobie tym samym prawo gry w półfinale play-off.
W wypełnionej ponad pięcioma tysiącami kibiców hali siatkarze GKS-u Katowice przegrali z Jastrzębskim Węglem 2:3. Pomarańczowi zrobili tym samy duży krok w kierunku półfinału.
Nie ma już biletów na mecz PlusLigi pomiędzy GKS-em Katowice, a Jastrzębskim Węglem. Siatkarskie śląskie derby w katowickim Spodku obejrzy ponad trzy tysiące kibiców.
Ten dzień siatkarze Jastrzębskiego Węgla z pewnością zapamiętają na długo. Drużyna oraz sztab szkoleniowy wzięli udział w wycieczce do kopalni "Borynia", należącej do strategicznego partnera klubu - JSW SA.
Ferdinando de Giorgi - szkoleniowiec reprezentacji Polski siatkarzy ogłosił szeroki skład kadry. Na liście szczęśliwców znalazł się m.in młody rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, Radosław Gil.
Trener Ferdinando de Giorgi podał szeroki skład siatkarskiej reprezentacji Polski na 2017 rok. Docelową imprezą w tym roku są mistrzostwa Europy, ale kadrowicze będą także brać udział w różnych turniejach.