ROW wygrał derby i zapewnił sobie utrzymanie - wyniki 33. kolejki II ligi

W przedostatniej serii gier na drugim froncie, ROW 1964 Rybnik pokonał w derbach GKS 1962 Jastrzębie i dzieki temu zapewnił sobie utrzymanie w II lidze. Rozwój Katowice nie dał rady ŁKS-owi Łódź.

Podopieczni Marka Koniarka zrewanżowali się tym samym jastrzębianom za jesienną porażkę 1:2 i w takim samym stosunku wygrali wiosenne derby w Rybniku - jednocześnie zapewniając sobie utrzymanie w II lidze. Mecz rozpoczął się z 5. minutowym opóźnieniem, co było formą protestu piłkarzy GKS 1962, z powodu  nie wpuszczenia fanów drużyny z Jastrzębia-Zdroju na trybuny stadionu przy Gliwickiej!

Derbowy mecz obfitował w ostre starcia, efektem czego mieliśmy więcej żółtych kartek, niż celnych strzałów w całym spotkaniu. Drużyna Jarosława Skrobacza tuż przed przerwą wykorzystała dekoncetrację gospodarzy, w efekcie czego po wykopie bramkarza  i błędzie miejscowej defensywy - sam na sam z Kacprem Rosą znalazł się Daniel Szczepan i ładną podcinką nad wychodzącym z bramki golkiperem ulokował futbolówkę w siatce ROW-u.

Losy spotkania po przerwie odwrócił Przemysław Brychlik, który dwukrotnie, w odstępie zaledwie 12 minut pokonał bramkarza gości - Bartosza Szelonga. W 62. minucie po zamieszaiu w polu karnym GKS-u, Brychlik  z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki, a w 74. fatalny błąd lewego defensora z Jastrzębia wykorzytał pomocnik gospodarzy i po jego dośrodkowaniu Brychlik ponowie z bliska zaskoczył Szelonga.

Na koniec dodajmy, iż derbowy mecz przy Gliwiwckiej, oglądała rekordowa liczba ponad tysiąca widzów. Niestety najbardziej zaorzali fani z Rybnika i okolic, zamiast skupić się na dopingu własnego zespołu, tym bardziej iż nie wpuszczono kibiców z Jastrzębia-Zdroju - to przez większość spotkania wulgarnymi przyśpewkami lżyli piłkarzy gości!

ROW 1964 Rybnik - GKS 1962 Jastrzębie 2:1 (0:1)
(Przemysław Brychlik 62, 73 - Daniel Szczepan 44)
ROW 1964: Kacper Rosa - Piotr Dudzik (75. Jan Janik), Marek Krotofil, Mariusz Zganiacz, Dawid Gojny, Kamil Spratek, Szymon Jary, Robert Tkocz (88. Bartłomiej Wasiluk), Dawid Kalisz, Sebastian Musiolik (65. Paweł Jaroszewski), Przemysław Brychlik.
GKS 1962: Bartosz Szelong - Damian Zajączkowski, Piotr Pacholski, Bartosz Jaroszek, Kacper Kawula (54. Oskar Mazurkiewicz), Bartosz Semeniuk (81. Tomasz Dzida), Marcin Ruda (75. Wojciech Caniboł), Damian Tront, Dominik Szczęch(59. Farid Ali), Kamil Jadach, Daniel Szczepan.
Żółte kartki: Kalisz, Jary, Jaroszewski, Janik - Jaroszek, Kawula, Zajączkowski. Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce). Widzów: 1100.

W wyjściowym składzie Rozwoju przeciwko ŁKS-owi wybiegło aż dziewięciu młodzieżowców, wspieranych tym razem na boisku tylko przez Michała Płonkę i Przemysława Gałeckiego. Goście z Łodzi objeli prowadzenie już w 8. minucie, gdy w polu karnym odnalazł się Wojciech Łuczak i precyzyjnym strzałem w dolny róg nie dał żadnych szans Bartoszowi Golikowi.

Ozdobą ostatniego w tym sezonie  domowego meczu Rozwoju była fantastyczna przewrotka autorstwa Rafała Kujawy, po której łodzianie zdobyli drugą bramkę. Więcej goli przy Zgody 28 nie padło i tym samym ŁKS zrównał się punktami z liderującym Jastrzębiem i jednocześnie przerwał imponującą passę gospodarzy z Katowic - 9. kolejnych wygranych na własnym stadionie!

Rozwój Katowice - ŁKS Łódź 0:2 (0:1)
(Wojciech Łuczak 8, Rafał Kujawa 55 )
Rozwój: Golik – Kaletka, Kunka, Gałecki (58. Gancarczyk), Barwiński, Olszewski – Tabiś, Płonka (56. Baranowicz), Lazar, Kamiński – Marchewka.
Łódzki KS: Kazimierczak – Rozmus, Bielak, Juraszek, Widejko – Wolski (75. Pyrdoł), Kocot, Łuczak, Kostyrka (46. Kujawa) – Bryła (68. Gamrot), Zagdański (46. Koprowski).
Żółte kartki: Płonka - Rozmus, Łuczak. Sędziował: Maciej Pelka (Piła). Widzów: 714.