"Okręgówka" zawieszona. Na razie nie ma ostatecznej decyzji dotyczącej IV ligi

"Okręgówka" zawieszona. Na razie nie ma ostatecznej decyzji dotyczącej IV ligi

Śląski Związek Piłki Nożnej czeka na publikację przez władze państwowe zmian w rozporządzeniu dotyczącego obostrzeń epidemiologicznych, jakie mają obowiązywać od najbliższej soboty (20 marca). Na razie zapadła decyzja o zwieszeniu rozgrywek ZINA klasy okręgowej.

Zgodnie z zapowiedziami, wprowadzone mają zostać rozwiązania, które funkcjonowały już wcześniej w czterech województwach. Jeśli takie doniesienia się potwierdzą, możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych i rozgrywkach zostanie ograniczona do rozgrywek dzieci i młodzieży oraz sportu zawodowego.

W związku z zapowiedzią zaostrzenia przepisów związanych z pandemią COVID-19, ŚlZPN został zmuszony do wstrzymania rywalizacji w ligach seniorskich okresie od 20 marca do 9 kwietnia. Zgodnie z planem – o ile nie pojawią się niestosowane dotąd obostrzenia – toczyć się będzie rywalizacja w rozgrywkach młodzieżowych. Odwołane zostają spotkania klasy okręgowej, A, B i C klasy. W przypadku IV ligi rozgrywki będą prowadzone po spełnieniu przez kluby wymagań określonych w Rozporządzaniu RM z dnia 11 marca 2021 br.

"Jeżeli rozporządzenie, które będzie obowiązywało od jutra, będzie zakładało inne rozwiązania – będziemy reagować na bieżąco.
Prosimy Was o wyrozumiałość, Śląski ZPN robi wszystko, aby umożliwić rozgrywanie meczów w zaplanowany sposób, jednakże nie ma prawnych ani tym bardziej moralnych podstaw do narażania któregokolwiek klubu na potencjalne konsekwencje związane z naruszeniem obecnych przepisów" - czytamy w oficjalnym komunikacje wydanym przez ŚlZPN.

Źródło: slzpn.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami