[Sparingowo]: Dwa wygrane test-mecze lidera IV ligi

Piłkarze lidera IV ligi - Gwarka Tarnowskie Góry (foto: Gwarek TG) Piłkarze lidera IV ligi - Gwarka Tarnowskie Góry (foto: Gwarek TG)

Piłkarze Gwarka Tarnowskie Góry zakończyli tegoroczne granie. W formie roztrenowania, na koniec piłkarskiej jesieni dwukrotnie pokonali w sparingach swoich rywali.

Najpierw na sztucznej trawie w Piekarach Śląskich, drużyna trenera Krzysztofa Górecko pokonała występującą w IV grupie katowickiej "Zina" Lidze Okręgowej Dramę Zbrosławice 3:2. Na prowadzenie mistrza jesieni I grupy IV ligi śląskiej wyprowadził Piotr Makowski, który w 16. minucie spotkania w sytuacji "sam na sam" pokonał bramkarza rywali.

Po pół godzinie gry Makowski lobem nad wychodzącym golkiperem Dramy podwyższył stan rywalizacji. W 58. minucie gola kontaktowego zdobył Kamil Zachnik, który jako pierwszy dopadł do piłki wybitej przez bramkarza Mateusza Rosoła. W 77. minucie Dawid Jarka, po indywidualnej akcji trafił tuż przy lewym słupku bramki drużyny ze Zbrosławic.

Wynik meczu ustalił na trzy minuty przed końcem Sebastian Standera, który z bliska pokonał bramkarza tarnogórskiej drużyny. W zespole Gwarka z podstawowych piłkarzy nie zagrali m.in. Andrzej Wiśniewski, Marcin Rosiński czy Sławomir Pach. Okazję do sprawdzenia się otrzymała z kolei dwójka zawodników testowanych oraz urodzony w 2000 roku junior Mateusz Korzus

- Aby utrzymać u naszych zawodników formę z meczów ligowych, zdecydowaliśmy się jeszcze na rozegranie dwóch sparingów. Często się tak praktykuje. Okazję do gry oprócz naszej szerokiej kadry mieli także zawodnicy, którzy chcieli się w Gwarku wypróbować. Taki sparing cieszy, bo sprzyjające warunki pogodowe pozwalały na rozegranie jeszcze w tym okresie meczu. Forma sportowa powinna być jeszcze przez parę tygodni po lidze podtrzymana, więc dzisiejszy mecz był dobrą ku temu okazją, Powoli będziemy schodzić z obciążeniami treningowymi, zostaje nam jeszcze jeden sparing oraz nieco lżejsze jednostki treningowe - skomentował I-szy sparing trener Gwarka Krzysztof Górecko.

Drama Zbrosławice - Gwarek Tarnowskie Góry 2:3 (0:2)
0:1 - Piotr Makowski 16 min.
0:2 - Piotr Makowski 30 min.
1:2 - Kamil Zachnik 58 min.
1:3 - Dawid Jarka 77 min.
2:3 - Sebastian Standera 87 min.
Drama: Płoskonka - Wujek, Poloczek, Panak, Polak, Zachnik, Lindner, Thiel, Maciaszek, Paździorek, Kurkowski. Grali także: Mól, Markowski, Czyżewski, Chmurczyk, Lewandowski, Standera.
Gwarek: Rosół - Curyło, Dzido (46’ Cymerys), Mrozek (46’ Śliwa), Korzeniowski - Timochina (46’ Korzus), zawodnik testowany I (46’ Kuliński), Polak (46’ Hewlik), Górka (46’ Sikora), zawodnik testowany II (46’ Jarka) - Makowski (46’ Polis).

W drugim z test-meczów tarnogórzanie pokonali na boisku w Zaborzu drużynę wicelidera "Zina" Ligi okręgowej - Śląska Świętochłowice 3:0. Wszystkie bramki padły po przerwie. W 63. minucie po faulu na testowanym napastniku, z rzutu karnego na listę strzelców wpisał się Dawid Jarka. W 65. minucie prowadzenie podwyższył zawodnik testowany, posyłając piłkę do pustej bramki. Wynik sparingu bardzo ładnym uderzeniem z dystansu ustalił zaledwie 16-letni junior Gwarka - Mateusz Korzus.

Śląsk Świętochłowice - Gwarek Tarnowskie Góry 0:3 (0:0)
0:1 - Dawid Jarka (karny,) 63 min.
0:2 - Zawodnik testowany III, 65 min.
0:3 - Mateusz Korzus, 80 min.
Śląsk: Gambusz - Nowak, Molas, Wandzik, Wernike – D. Czapla, Lesik, Kajzer, Szubert - Jurczyński, M. Czapla. Ponadto zagrali jeszcze: Wasiak oraz trójka zawodników testowanych.
Gwarek: Rosół - Curyło (46’ Cymerys), Dzido, Mrozek, zawodnik testowany I (46’ Śliwa) - Timochina, Kuliński, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III (72’ Korzus), Polak (46’ Górka) - Jarka.

źródło: inf. własna / Gwarek TG.