Henryk Kula wybrany prezesem Śląskiego Związku Piłki Nożnej na kolejną kadencję

Henryk Kula wybrany prezesem Śląskiego Związku Piłki Nożnej na kolejną kadencję

Henryk Kula nadal będzie sternikiem Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Dotychczasowy prezes był jedynym kandydatem na to stanowisko w trakcie walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które odbyło się w środę (5 sierpnia) w sali konferencyjnej Stadionu Śląskiego.

Przypomnijmy, że Kula stanowisko prezesa ŚlZPN piastuje od 2016 roku. Wcześniej był zastępcą wieloletniego włodarza śląskiego futbolu Rudolfa Bugdoła. Do nowego zarządu związku weszli: Jarosław Bryś, Stefan Ekiert, Józef Grząba, Marek Kubica, Stefan Mleczko, Dariusz Mrowiec, Krzysztof Olczyk, Andrzej Paulus, Piotr Swoboda, Artur Szymczyk, Bogusław Walica, Tomasz Wyszyński, Leszek Brzoza, Bogdan Kłys, Tomasz Kulczycki, Janusz Mędrzak, Grzegorz Morkis, Andrzej Starzyński, Tomasz Szczerba, Arkadiusz Szymanek, Teodor Wawoczny i Piotr Zorzycki.

W skład Komisji Rewizyjnej zostali wybrani: Henryk Bryzek, Henryk Drob, Herbert Jatta, Bogusław Markiel, Grzegorz Pytel i Gerard Przybyła.

Walne Zgromadzenie Delegatów Śląskiego Związku Piłki Nożnej dokonało także wyboru kandydatów na delegatów na Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zostali nimi: Henryk Kula, Jarosław Bryś, Józef Grząba, Bogusław Walica i Andrzej Paulus. Wybrano także zastępców Delegatów na Walne Zgromadzanie PZPN, którymi zostali: Krzysztof Olczyk, Dariusz Mrowiec, Piotr Swoboda, Artur Szymczyk i Tomasz Wyszyński.

Ponadto podjęto uchwałę o dokonaniu niezbędnych zmian w statucie.

Prezes Kula zapowiedział, że walne zebrania delegatów będą odbywać się raz do roku.

- Walne Zebranie Delegatów jest najwyższą władzą i to nie jest tylko slogan. I nie tylko raz na cztery lata. Raz do roku będziemy się z wami spotykali i mówili wam cośmy zrobili, żeby podzielić się z wami sukcesami i posłuchać o tym co jest jeszcze do zrobienia. Chcę, żeby Walne Zebranie Delegatów było realną władzą. A nowo wybrany zarząd i Komisja Rewizyjna od razu zabiera się do pracy, żeby się ukonstytuować, bo choć jest czas wakacyjny chcemy te wszystkie sprawy proceduralne jak najszybciej zakończyć - mówił prezes ŚlZPN.

Źródło: slzpn.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami