Siatkarscy drugoligowcy podzieleni

Siatkarscy drugoligowcy podzieleni

Polski Związek Piłki Siatkowej dokonał wstępnego podziału grup II ligi na sezon 2917/2018. Zespoły ze Śląska, Opolszczyzny i Zagłębia znalazły się w grupie 5.

65 zespołów podzielonych na sześć grup zagra w nadchodzącym sezonie w II lidze mężczyzn. Runda zasadnicza ma rozpocząć się 30 września, a zakończyć 17 marca. Wśród drugoligowców znalazło się siedem zespołów z likwidowanej Młodej Ligi.

Wśród nowych drugoligowców zabraknie spadkowiczów z I ligi mężczyzn – KPS-u Kęty oraz Norwida Częstochowa. Pierwszy z tych zespołów wprowadził swoją drużynę do II ligi z ligi wojewódzkiej i zagra jako Kęczanin, drugi zagra jednak w I lidze. Zabraknie również wycofanej z I ligi Victorii Wałbrzych, która być może rozpocznie sezon w lidze wojewódzkiej. Wśród beniaminków oprócz wspomnianego Kęczanina są również UKS Murowana Goślina oraz SPS Słupca. Z przywileju przeniesienia drużyny z likwidowanej Młodej Ligi do II ligi skorzystały zespoły z Kielc, Szczecina, Bełchatowa, Będzina, Bielska-Białej, Katowic i Radomia.

Volley Rybnik, TS Auto Partner Tychy, Górnik Radlin, MKS Czechowice-Dziedzice, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla z Żor oraz rezerwowe zespoły GKS-u Katowice, MKS-u Będzin i BBTS-u Bielsko-Biała znalazły się w grupie 5. Oto jej pełny skład:

MKS Andrychów
MCKiS Jaworzno
Volley Rybnik
TS Auto Partner Tychy
UKS Strzelce Opolskie
Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel
MKS Czechowice-Dziedzice
Górnik Radlin
Kęczanin Kęty
GKS II Katowice
MKS II Będzin
BBTS II Bielsko-Biała

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami