Jastrzębski Węgiel przegrał mecz na szczycie PlusLigi

W szlagierowym starciu 19. kolejki PlusLigi zespół Aluronu CMC Warty Zawiercie wygrał z Jastrzębskim Węglem 3:2. Dla Pomarańczowych byłą to szósta porażka w ośmiu ostatnich meczach.

Jastrzębianie przystąpili do meczu w Zawierciu wzmocnieni: z Cuprum Lubin udało im się "wyciągnąć" Mustaphę M'Baye, który zastąpił w składzie kontuzjowanego Łukasza Wiśniewskiego. Do gry wrócił po blisko dwumiesięcznej przerwie Jurij Gladyr. Niestety nie pomogli oni odwrócić fatalnego trendu ekipy Pomarańczowych. Mimo prowadzenie 2:1 w setach i posiadania piłki setowej w partii numer cztery zespół trenera Marcelo Mendeza znów zszedł z boiska pokonany.

- Mieliśmy szansę zakończyć to spotkanie za trzy punkty. Nie udało się, ale na pewno wrócimy do Jastrzębia ciężko trenować. Jeszcze nic nie przegraliśmy. Ciężki teren. Sądzę, że ten punkt na przestrzeni czasu może wiele znaczyć – powiedział po spotkaniu Tomasz Fornal.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 25:21, 22:25, 27:25, 15:9)
Warta: Tavares, Kovacević, Szalacha, Konarski, Kwolek, Zniszczoł, Danani (libero) - Łaba, Waliński, Dulski, Kozłowski.
Jastrzębski Węgiel: Toniutii, Fornal, M'Baye, Boyer, Clevenot, Gladyr, Popiwczak (libero) - Hadrava, Tervaportti, Szymura.