GKS Katowice sprawił niespodziankę w Gdańsku

Trefl Gdańsk uległ GKS Katowice 2:3 w spotkaniu 16. kolejki PlusLigi. Piąta drużyna pierwszej rundy fazy zasadniczej przegrała z czternastą, można więc ten wynik uznać za sporą niespodziankę.

Coraz lepiej radzą sobie w PlusLidze siatkarze GKS-u Katowice. Zespół trenera Grzegorza Słabego był bliski wywiezienia kompletu punktów z Gdańska. Po trzech setach prowadził z miejscowym Treflem 2:1. W czwartej odsłonie gra była bardzo wyrównana. Kluczowa dla losów seta okazała się punktowa seria Trefla od stanu 20:20 do 24:20 przy zagrywkach Mikołaja Sawickiego. Jednak w tie-breaku lepsi okazali się katowiczanie, którzy w ten sposób odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Trefl Gdańsk – GKS Katowice 2:3 (20:25, 28:26, 14:25, 25:21, 13:15)
Trefl: Droszyński, Orczyk, Urbanowicz, Sasin, Sawicki, Niemiec, Martinez (libero) - Nasevich, Gałązka, Czerwiński.
GKS: Saitta, Woliński, Usowicz, Jarosz, Vasina, Krulicki, Mariański (libero) - Domagała, Mielczarek, Fenoszyn, Adamczyk, Wóz.