Lider coraz bliżej awansu - wyniki 26. kolejki II ligi

GKS 1962 Jastrzębie powrócił na zwycięską ścieżkę i jest już o krok od bramy prowadzącej na zaplecze ekstraklasy. Skromną, ale cenną wygraną zanotował także ROW 1964 w Rybniku.

W Puławach zespół Jarosława Skrobacza odniósł tyleż skromne , co bardzo cenne zwycięstwo nad miejscową Wisłą i  wobec remisów najgroźniejszych rywali z Radomia oraz Poznania - powiększył swoją przewagę nad goniącym go "peletonem". "Złotego" gola dla jastrzębian w 19. minucie spotkania efektownym i sprytnym szczupakiem na krótki słupek, po centrze Farida Alego zdobył Kamil Szymura. W meczu swoich szans nie wykorzystali właśnie asystujący Ukrainiec oraz dwukrotnie najlepszy strzelec GKS-u Daniel Szczepan, w tym w sytuacji sam na sam z Sebastianem Madejskim. Gwoli ścisłości dodajmy, iż na początku II połowy Grzegorza Drazika uratowała poprzeczka po główce-lobie w wykonaniu Sylwestra Patejuka. Na 8 kolejek do zakończenia sezonu drużyna jastrzębskiego beniaminka może już praktycznie mrozić szampany z okazji awansu, gdyż tylko jakiś kataklizm i seria kilku porażek z rzędu mogłaby ich pozbawić awansu do I ligi!

Wisła Puławy - GKS 1962 Jastrzębie 0:1 (0:1)
0:1 - Kamil Szymura, 19 min.
Wisła P: Sebastian Madejski - Piotr Żemło, Jakub Poznański, Mateusz Pielach - Jakub Smektała, Adrian Popiołek (87. Dawid Brzeski), Iwan Łytwyniuk (72. Konrad Szczotka), Niklas Zulciak (55. Tomasz Sedlewski), Sylwester Patejuk, Bartosz Sulkowski - Robert Hirsz (64. Alen Ploj).
GKS 1962: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak - Bartosz Semeniuk, Krzysztof Gancarczyk (70. Marcin Ruda), Damian Tront, Kamil Jadach (88. Ville Salmikivi), Farid Ali (85. Dawid Weis) - Daniel Szczepan (90. Tomasz Dzida).
Żółte kartki: Żemło, Łytwyniuk, Sulkowski, Popiołek - Szczepan, Jadach, Semeniuk. Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).

Również skromną, ale niezwykle cenną wygraną zanotował w domowym spotkaniu ROW 1964 Rybnik. Drużyna Marka Koniarka po golu Przemysława Brychlika z końcówki pierwszej połowy meczu pokonała Brunatnych z Bełchatowa. 1:0. Dla Brychlika jest to kolejna bramka w Rybniku, ale strzelec decydującej bramki zanotował jednocześnie żółtą kartkę, która eliminuje go niestety  z kolejnego meczu przeciwko Gwardii w Koszalinie. Wygrana z GKS-em pozwoliła gospodarzom odskoczyć od strefy spadkowej na dystans 7 punktów i z nieco większym spokojem patrzeć na końcówkę sezonu w II lidze.

ROW 1964 Rybnik - GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
1:0 - Przemysław Brychlik, 41 min.
ROW 1964: Kacper Rosa - Marek Krotofil (80. Krystian Kujawa), Szymon Jary, Dawid Gojny - Piotr Dudzik (60. Dawid Kalisz), Bartłomiej Wasiluk, Kamil Spratek, Sebastian Musiolik, Mariusz Muszalik (46. Sebastian Siwek), Robert Tkocz - Przemysław Brychlik (90. Bartłomiej Polok).
Bełchatów: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Filip Kendzia, Mariusz Magiera, Marcin Ryszka - Bartłomiej Bartosiak (66. Robert Chwastek), Patryk Rachwał, Patryk Janasik (66. Mikołaj Bociek), Dawid Flaszka (81. Łukasz Pietroń), Emile Thiakane - Piotr Giel.
Żółte kartki: Wasiluk, Dudzik, Siwek, Brychlik - Flaszka. Sędziował: Maciej Pelka (Piła). Widzów: 581.

Trzy punkty zainkasowali też piłkarze Rozwoju Katowice. W pojedynku z MKS-em Kluczbork szybko objęli oni prowadzenie. W 11. minucie świetnie piłkę w środku pola przejął Michał Czekaj. Kontrę tę pociągnął lewą flanką Marcin Kowalski, w polu karnym Adama Żak wygrał pojedynek z obrońcą i pokonał Patryka Grejbera, zdobywając swoją szóstą bramkę w tym sezonie. Kilkanaście minut później było już 2:0. W zamieszaniu po stałym fragmencie Michał Płonka głową zagrał w pole karne, tam zostawił ją Przemysław Gałecki, a do siatki wpakował Michał Szeliga.

Goście kontaktowego gola zdobyli sześć minut później. Po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z obrońców Rozwoju sędzia podyktował jedenastkę dla zespołu z Kluczborka, którą na gola zamienił Kamil Nitkiewicz.

Rozwój Katowice – MKS Kluczbork 2:1 (2:1)
1:0 – Adam Żak, 11 min.
2:0 – Michał Szeliga, 29 min.
2:1 – Kamil Nitkiewicz, 35 min. (karny)
Rozwój: Golik – Mońka, Szeliga, Gałecki (86. Kunka), Czekaj, Łączek – Tabiś (69. Marchewka), Wróbel (90+5. Barwiński), Płonka, Kowalski (77. Kuliński) – Żak.
MKS: Grejber – Orłowicz, Brodziński, Klepczyński, Nitkiewicz – Bodziony, Deja – Zaradny (74. Nykiel), Jonkisz (57. Niemczyk), Baraniak (56. Górkiewicz)– Antkowiak (56. Kojder).