Tylko punkcik Niebieskich i trzy porażki - wyniki 5. kolejki II ligi

5. seria gier była bardzo słaba w wykonaniu naszych drugoligowców. W 4. spotkaniach tylko Niebiescy zdołali zremisować i dopisać sobie 1 punkt do skromnego dorobku. Pozostałe trzy drużyny poniosły solidarnie porażki.

W dalszym ciągu nie wiedzie się beniaminkowi z Częstochowy. Skra ewidentnie na razie nie pasuje do grona II-ligowców. Podopieczni Pawła Scibury doznali kolejengo pogromu. Tym razem litości dla Skrzaków nie mieli piłkarze Olimpii, którzy w Grudziądzu zdemolowali gości aż 4:0!

Blisko szczęścia był Ruch Chorzów, który po zaledwie 20 minutach prowadził przy Cichej 2:0 w starciu z GKS-em Bełchatów. Do siatki gości najpierw trafił Artur Balicki, a piękną bramką poprawił Mateusz Bogusz. Niestety dla Niebieskich, w piątek swoisty dzien konia miał Bartosz Biel, który dwukrotnie pokonał golkipera gospodarzy i zapewnił bełchatowianom cenny punkt.

Bez zdobyczy punktowej z Tarnobrzegu wracają piłakrze Rozwoju Katowice. Przełomowa okazała się 19. minuta, w której to pełną pulę miejscowej Siarce zapewnił Adrian Gębalski. Na tarczy z dalekiego Torunia przyjechali także zawodnicy ROW-u 1964 Rybnik. Po ubiegłotygodniowej wygranej, wydawało się, że zielono-czarni złapali zwycięski rytm. Tymczasem z grodu Kopernika rybniczanie wrócili z bagażem 3 bramek zaaplikowanych przez miejscowego beniaminka Elanę.

Nasze zespoły w komplecie okupują dolne rejony tabeli II ligi. Ruch jest 12. z dorobkiem 4 punktów, za nim plasują się bepośrednio Rozwój i ROW po 3 oczka. Katowiczanie nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w tym sezonie. W beznadziejnej sytuacji jest Skra, która dzierży oczywiście niechlubny tytuł czerwonej latarni, z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem bramkowym 1:14!