Skra kończy z przytupem, w Chorzowie pechowy Lech - wyniki 21. kolejki II ligi

Częstochowskie "Skrzaki" wygrały na pożegnanie roku i niespodziewanie zakończyły II-ligowe granie jako najlepszy zespół naszego województwa.

Pod Jasną Górą wielka radość! Mimo iż Skra zagrała bez swojego najlepszego snajpera - Damiana Nowaka, to wygrała z silnym GKS-em Bełchatów. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Piotr Nocoń w 77. minucie, po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Skra zdobyła w tym sezonie aż 21 z 28 punktów na własnym stadionie i po falstarcie kończy przedłużoną rundę jesienną w środku tabeli - jako nasz najlepszy przedstawiciel w II lidze!

Nie tak miał wyglądać ostatni mecz i cała runda w Chorzowie! Piłkarze Ruchu dosyć pechowo zremisowali z Górnikiem Łęczna Franciszka Smudy. "Niebiescy" przeważali całą I połowę ale wynik pozostał bezbramkowy. Po zmianie stron Ruch gola zdobył w 54. minucie, gdy soczystym uderzeniem z 25. metrów popisał się Michał Walski.

Niestety 12. minut przed końcem "pechową" bramkę samobójczą zaliczył golkiper gospodarzy Kamil Lech, po tym jak futbolówka odbiła się od poprzeczki, a następnie od jego pleców. Zespół Marka Wleciałowskiego kończy nieudaną jesień zaledwie na 12. pozycji, z 25. oczkami na koncie i ptężną stratą 11-14 punktó do lokat dających awans!

Kolejną, czwartą już zimę "pod kreską" spędzi niestety Rozwój Katowice. Drużyna Marka Koniarka doznała na koniec porażki w Siedlcach z Pogonią - tracąc gola pod koniec spotkania.
W najbliższy czwartek (06.12) katowiczanie w pucharowych derbach podejmą jeszcze przy Zgody - Górnika Zabrze.

Z powodu zimoych warunków do gry nie odbył się mecz ROW-u Rybnik w Rzeszowie z Resovią, Rybniczanie podobnie jak Rozwój spędzą zimę pod kreską - w czerwonej strefie spadkowej!