Surowe kary dla ŁTS-u Łabędy

Wydział Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Nożnej ukarał ŁTS Łabędy za zajścia w trackie meczu 14. kolejki ZINA klasy okręgowej z Naprzodem Rydułtowy.

Kary są surowe. Klub musi zapłacić 1 tys. zł za "samowolne opuszczenie boiska przez drużynę ŁTS Łabędy w czasie zawodów". Ponadto wynik tego spotkania, które przerwane zostało w 55. minucie gry przy stanie 1:0 dla Naprzodu Rydułtowy, został zweryfikowany jako walkower dla zespołu gospodarzy 3:0. Posypały się też kary indywidualne dla zawodników drużyny z Łabęd i jej kierownika. Ukarani w tym spotkaniu czerwonymi kartkami "za wybitnie niesportowe zachowanie" Łukasz Bałuszyński i Rafał Perczyński zostali zdyskwalifikowani na sześć meczy. Kierownik zespołu ŁTS-u Marek Reichelt otrzymał zakaz sprawowania tej funkcji na okres trzech spotkań.